PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > PTC przejmie dilerów Centertela i Polkomtela?

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/ptc-przejmie-dilerow-centertela-i-polkomtela-459.html
QR Code
PTC przejmie dilerów Centertela i Polkomtela?

Klaus Tebbe, członek zarządu PTC, prowadzi rozmowy z dużymi sieciami dilerskimi konkurentów, dotyczące ich potencjalnego przejęcia. Determinacja PTC jest duża, ale ryzyko wywołania otwartego konfliktu z Centertelem i Polkomtelem jeszcze większe. Oficjalnie PTC z nikim nie rozmawia - donosi Puls Biznesu.

Operator analizuje możliwość wykorzystania do operacji przejęcia konkurencyjnej sieci jednego z najbardziej lojalnych partnerów. W grę wchodzą Baltimpex, Eurotel i Mix Electronics. Zdaniem części menedżerów PTC, mogłoby to uchronić firmę od zarzutów wrogiego przejęcia. W ocenie konkurentów natomiast — to naiwny tok myślenia, który może wywołać spiralę wrogich przejęć.

Przeprowadzenie zmian właścicielskich wśród dilerów Orange i Plusa może być natomiast bardzo łatwe, bo atrakcyjna cena przekona dziś do sprzedaży każdego. Właściciele dilerów doskonale zdają sobie sprawę, że PTC jest pod ścianą, a to oznaczać może dobrą premię przy sprzedaży.

Źródło: Puls Biznesu

reklama

Ostatnie opinie internautów

wiktor 28.02.2007 @ 13:52
Era ma silną marke, ogromne doświadczenie i bardzo wielu stąłych lojalnych klientów. I nie zabiega o klienta tak nachalnie jak robi to konkurencja w postaci orangi.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 9 i 6 wynosi: