PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > PTC - Zielona Marka

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/ptc-zielona-marka-9094.html
QR Code
PTC - Zielona Marka

Maciej Celmer, 28 kwietnia 2011, 10:41
Tagi: Ekologia, Era, Polska Telefonia Cyfrowa (PTC)

Polska Telefonia Cyfrowa została uhonorowana certyfikatem “Zielona Marka”. Tytuł ten jest przyznawany za promowanie i prowadzenie działań na rzecz środowiska naturalnego.

Kapituła Konkursu Zielona Marka przyznała PTC certyfikat w kategorii Technologia za energooszczędną sieć telekomunikacyjną oraz rozwiązania przyjazne człowiekowi i środowisku. Głównym celem Zielonej Marki jest promowanie firm, których działania pośrednie i bezpośrednie uwzględniają dobro środowiska naturalnego.

Energooszczędność oraz przestrzeganie norm emisji były pierwszymi elementami ocenianymi przez Kapitułę. PTC posiada certyfikat ISO 14001, oznacza to, że budowa i eksploatacja sieci telekomunikacyjnej podlega stałej kontroli realizowanej przez certyfikowane i niezależne od siebie laboratoria i jest prowadzona zgodnie z rygorystycznymi normami. Wyniki tych badań wykazują natężenie pól nawet 1000 razy niższe od dopuszczalnego.

Już na etapie projektowania obiektów telekomunikacyjnych firma uwzględnia aspekty związane z energooszczędnością instalując, mi.in., energooszczędne systemy klimatyzacyjne, umożliwiające obniżenie kosztów zużycia energii nawet o 50% czy stosując zdalne odczyty stanu liczników energii zainstalowanych w stacjach bazowych.

PTC jest też organizatorem akcji proekologicznych takich jak “Recykling w Erze - Pomóż Ziemi!”. Zachęca ona klientów do przekazywania zużytych telefonów oraz akcesoriów do firmy w celu poddania ich recyklingowi lub utylizacji w bezpieczny dla środowiska sposób. Promowanie elektronicznych faktur wśród abonentów przyczyniło się w znacznym stopniu do ograniczenia zużycia papieru. Firma propaguje również proekologiczne zachowania wśród pracowników stosując elektroniczny obieg dokumentów oraz wydając magazyn pracowniczy na papierze pochodzącym z recyklingu.

Źródło: Era

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 10 i 10 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości