PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > PTK Centertel o ofercie PLAY

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/ptk-centertel-o-ofercie-play-632.html
QR Code
PTK Centertel o ofercie PLAY

Piotr Baranowski, 16 marca 2007, 21:18
Tagi: Play, Polska Telefonia Komórkowa (PTK Centertel)

Jacek Kalinowski, rzecznik Grupy TP wypowiedział się na temat oferty nowej sieci PLAY.

Jacek Kalinowski, rzecznik Grupy TP:

PTK Centertel, operator sieci Orange obserwuje zawsze z uwaga zmiany na rynku telefonii komórkowej w Polsce i nigdy nie bagatelizuje potencjalnej oferty żadnego nowego operatora debiutującego na nim.

Cieszymy się, że pojawia się kolejny nowy podmiot, gdyż dzięki temu polscy klienci mają szanse na szerszy wybór ofert i mogą wybrać optymalną dla siebie. Oferta Orange jest obecnie najpopularniejsza w Polsce (ponad 12,5 mln klientów na koniec 2006 r.) i niezależnie od pojawiających się na rynku nowych operatorów (P4, operatorzy wirtualni) będziemy ją nadal uatrakcyjniać w najbliższych miesiącach z myślą o zmieniających się potrzebach naszych klientów.

Niestety musze przyznać , ze zaprezentowana dziś oferta P4 - Play - mocno mnie rozczarowała, bo nie ma w niej zapowiadanej przez operatora P4 "multimedialnej rewolucji" - ze względu np. na bardzo ograniczoną ofertę taryfową (zwłaszcza prepaid), wysokie abonamenty oraz drogie usługi multimedialne, a także bardzo ograniczoną ofertę telefonów.

Z prezentowanych wcześniej reklam wynikało, że operator ofertę kieruje głównie do młodzieży mieszkającej w dużych miastach (prepaid, mix) natomiast obecnie trudno mi określić kto może skusić się na ofertę Play'a... Prezentowany przekaz reklamowy mocno oparty jest na zabarwieniu erotycznym - co w Polsce może być nieco ryzykowne... i atrakcyjne jedynie dla pewnych grup odbiorców. Zresztą budowa nowej marki i sieci sprzedaży to proces bardzo kosztowny (kilkaset milionów złotych) i długotrwały.

Przed operatorem P4 - Play stoi bardzo wiele wyzwań biznesowych. Jesteśmy bardzo ciekawi w jaki sposób uda mu się dostarczyć klientom zapowiadane usługi multimedialne 3G w oparciu o posiadane bardzo nieliczne nadajniki (kilkadziesiąt działających w Polsce) oraz jedynie o umowę interconnectową z Polkomtelem (GSM900/1800) i niezbyt dużą sieć sprzedaży (kilkukrotnie mniejsza niż inne sieci mobilne). Kolejnym wyzwaniem biznesowym dla tego operatora jest decyzja o wysokim subsydiowaniu telefonów komórkowych, co jak wiadomo jest bardzo kosztowne dla operatora i odsuwa perspektywę zwrotu inwestycji dla włacicieli...

Zakładam, że P4-Play zyska w tym roku pewną grupę klientów - zwłaszcza tych najbardziej wrażliwych tylko na niskie ceny i chętnie zmieniających operatorów - ale czy uda się operatorowi uzyskać odpowiednie przychody od nich i zbudować lojalność takich klientów to już zupełnie inna sprawa...

Obecnie konkurencyjność P4-Play oceniam raczej na poziomie operatorów wirtualnych czy ofert prepaid dotychczasowych operatorów. Osobiście ofertę i sposoby komunikacji Play odbieram nieco jako wtórna wobec oferty Idei Centertel w 1998 r. czy Heyah kilka lat później... ale teraz mamy zupełnie inny rynek i praktycznie każdy Polak ma już telefon komórkowy (penetracja ponad 96 proc na koniec 2006 r.). W każdym razie nowemu operatorowi życzymy sukcesu na miarę jego możliwości - nie tylko wirtualnego - a jego klientom rzeczywistego zadowolenia z usług!
reklama

Ostatnie opinie internautów

CzynszToJa 19.03.2007 @ 23:30
nie od razu Kraków zbudowano;)
otto 19.03.2007 @ 23:35
zgadzam sie , wystarczy przypomniec sobie jak zaczynali inni
playisgood 20.03.2007 @ 22:23
przestudiowalam oferte i... PLAY IS GOOD !
poto 21.03.2007 @ 23:36
Dzęki umowie pomiędzy Iplay i P4 - właścicielem czwartej sieci komórkowej Play, Iplay został głównym dostawcą muzyki dla tej sieci. Dzięki tej współpracy klienci Play będą mogli pobierać na swoje telefony nie tylko dzwonki real music i video dzwonki ale również całe utwory i teledyski.
Wszystkie pliki audio i video zostały zoptymalizowane pod kątem konkretnych modeli telefonów, które oferować będzie Play. Dzięki temu użytkownicy tej sieci będą mieli możliwość cieszyć się wysoką jakością dźwięku i obrazu na swoich nowoczesnych telefonach.
Współpraca z Play umożliwia nam dotarcie z naszą szeroką ofertą do bardzo dużej grupy osób, bezpośrednio zainteresowanych muzyką, która w połączeniu z nowoczesnymi telefonami umożliwiającymi odtwarzanie wysokiej jakości pliki audio i video idealnie wpisuje się w naszą strategię dostarczania wysokiej jakości treści rozrywkowej.
bonnie 26.03.2007 @ 23:09
bardzo mi sie to podoba i nie tylko mnie , nikt nie ma takiej oferty
yo ziooom;] 27.03.2007 @ 21:28
ta telefonia jest spoko;] polecam;]pozdro
yo zioooooooooomm;];]';]'] 27.03.2007 @ 21:32
to jest zarąbista telefonija:D hehe polecam:)
pozdróffka;]
tito 27.03.2007 @ 23:53
sms kosztuje tyle samo co mms (15 gr)
wideorozmowy kosztują tyle samo co zwykłe rozmowy
wypas !!!

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 5 i 5 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości