PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Reklamy Play mało etyczne

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/reklamy-play-malo-etyczne-1064.html
QR Code
Reklamy Play mało etyczne

Piotr Baranowski, 15 maja 2007, 10:06
Tagi: Play, reklama

Komisji Etyki Związku Stowarzyszeń Rada Reklamy nie przypadły do gustu billboardy nowej sieci komórkowej Play z obciętymi palcami oraz dziećmi balującymi jak dorośli, które - według komisji - nie powinny się pojawić.

Jak informuje Rzeczpospolita, do rady wpłynęły skargi na trzy reklamy Play. Specjaliści uznali, że nieetyczne są dwie. Zdaniem komisji plakaty z krwawiącymi palcami są nieetyczne, bo epatują brutalnością w przestrzeni publicznej. A to narusza dobre obyczaje. Podobnie jest w przypadku reklamy z dziećmi, która dodatkowo godzi w godność dziecka.

Kontrowersyjne reklamy Play zostały już wycofane. Firma usunęła je miesiąc temu. Do wstrzymania kampanii skłoniły ją głosy oburzenia i skargi ludzi, przypomina dziennik.

Źródło: Rzeczpospolita

reklama

Ostatnie opinie internautów

nisia 15.05.2007 @ 11:50
według mnie to jest to bardzo subiektywna opinia...większość inteligentnych osób nie ma problemu z rozszyfrowaniem tych reklam i nie dopatruje sie w nich żadnych nietycznych i nieeleganckich akcentów...
lavabrejk 15.05.2007 @ 15:44
przynajmniej jedno można o nich powiedzieć. reaguja natychmiast.
Caroll 15.05.2007 @ 16:53
Heh, bzdury... W którym miejscu te reklamy są nieetyczne? Są nowoczesne, kontrowersyjne i właśnie o to chodziło. Wg mnie to po prostu idiotyczne czepianie się.
kaka 15.05.2007 @ 21:04
Skargi były są i będą, szkoda tylko, że ciekawe pomysły często spotykają się z takim odbiorem wśród pewnych grup.
roma 16.05.2007 @ 15:25
jak dla mnie te reklamy nie były nieetyczne.. poza tym, nie rozumiem czemu jest tak wielkie halo w okół reklam, które zostały usunięte już miesiąc temu - i to raczej z powodu przedawnienia, niż ze względu na protesty..
koala 16.05.2007 @ 15:29
nie można wymagać żeby się wszystkim podobało, ale można wymagać tolerancji.
mejs 16.05.2007 @ 16:30
mozna miec co najwyzej mieszane uczucia w zwiazku z tymi reklamami , widzialam wiele innych , ktore naprawde byly niestosowne
wasewq 16.05.2007 @ 22:01
Dla mnie z tą etyką w reklamiach to przesada jest. Oczywiście powinna być kontrola bo niektórzy przesadzają...ale nie popadajmy w skrajności...play nie ma takich reklam...

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 6 i 6 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16