PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > RIM wprowadza nowe smartfony z systemem BlackBerry 7

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/rim-wprowadza-nowe-smartfony-z-systemem-blackberry-7-9435.html
QR Code
RIM wprowadza nowe smartfony z systemem BlackBerry 7

Maciej Celmer, 3 sierpnia 2011, 13:00 (ostatnio zmodyfikowano w środa, 3 sierpnia 2011 o 15:44)
Tagi: BlackBerry, BlackBerry 7, premiera, RIM (Research in Motion)

Firma Research In Motion (RIM) poinformowała dzisiaj o planach wprowadzenia na rynek 5 nowych smartfonów BlackBerry opartych na systemie operacyjnym BlackBerry 7 OS. We współpracy z operatorami i dystrybutorami z całego świata RIM wprowadza dwa nowe modele BlackBerry Bold i trzy nowe modele BlackBerry Torch — wszystkie wyposażone w wydajny, nowy system BlackBerry 7 OS.

Wprowadzenie na rynek tej rodziny smartfonów jest największą w historii globalną premierą produktów RIM. Ponad 225 operatorów i dystrybutorów rozpoczęło lub już ukończyło ponad 500 programów certyfikacyjnych dotyczących tych 5 nowych urządzeń.

Pięć nowych smartfonów z systemem BlackBerry 7 zawiera elementy sprzętowe i oprogramowanie RIM nowej generacji. Użytkownicy mają do wyboru modele o zróżnicowanym wzornictwie i konstrukcji, a wszystkie one udostępniają najwyższej klasy funkcje komunikacyjne, multimedialne i użytkowe.

Nowe smartfony BlackBerry Bold 9900 i 9930 to najbardziej płaskie w historii smartfony RIM. Oba są wyposażone w dużą klawiaturę i wyświetlacz dotykowy. Nowy smartfon BlackBerry Torch 9810 stanowi kontynuację popularnego BlackBerry Torch 9800 i łączy w sobie duży ekran dotykowy z wysuwaną klawiaturą. Eleganckie BlackBerry Torch 9850 i 9860 wyróżniają się zupełnie nową konstrukcją — są obsługiwane wyłącznie dotykowo, co ułatwia największy w historii smartfonów BlackBerry ekran.

BlackBerry 7 wprowadza nową generację przeglądarki BlackBerry, która zapewnia bardziej płynne przeglądanie sieci. Dzięki połączeniu istotnej poprawy wydajności zaawansowanego silnika przeglądarki WebKit z udoskonaleniem mocy urządzeń przeglądanie stron internetowych przy użyciu nowych smartfonów z systemem BlackBerry 7 odbywa się nawet o 40% szybciej niż w smartfonach z systemem BlackBerry 6 i aż o 100% szybciej niż w smartfonach działających na platformie BlackBerry 5. Dodatkowe udoskonalenia nowej generacji przeglądarki BlackBerry zoptymalizowały również płynność przesuwania i powiększania zawartości strony - co istotnie ułatwia nawigację - oraz wydajność HTML5 co z kolei zapewnia wrażenia z gier oraz oglądania plików video.

Nowe smartfony RIM z systemem BlackBerry 7 zawierają także technologię BlackBerry Liquid Graphics. Każdy smartfon jest wyposażony w wydajny, specjalny procesor graficzny, bardzo szybki procesor CPU oraz wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości. Dzięki połączeniu tych elementów uzyskuje się niezwykle dokładny interfejs dotykowy z całkowicie płynnymi efektami wizualnymi.

Dodatkowo, smartfony wyposażone w platformę BlackBerry 7 kontynuują tradycję dostarczania komunikacji mobilnej dzięki wysoce zintegrowanym funkcjom telefonu, poczty email, przesyłaniu krótkich wiadomości oraz aplikacji społecznościowych aby zapewnić użytkownikom pełną łączność i efektywność w ciągu całego dnia. Ostatnie udoskonalenia obejmują najnowszą wersję BBM (BlackBerry Messenger) który udostępnia swoje funkcje innym aplikacjom. Zaktualizowana aplikacja Social Feeds (2.0) w systemie BlackBerry 7 prezentuje nowości z mediów społecznościowych, podcastów i innych ulubionych serwisów w jednym, skonsolidowanym widoku. Nowa aplikacja Facebook dla BlackBerry (2.0) wprowadza funkcjonalność integracji czatu Facebook z BBM co umożliwia użytkownikom łatwiejszy kontakt w czasie rzeczywistym z ich znajomymi z serwisu Facebook.

BlackBerry 7 OS zawiera także inne standardowo zainstalowane aplikacje oraz funkcje zwiększające efektywność i ułatwiające współpracę. Do smartfonów dodano darmową wersję Premium aplikacji Documents To Go z wszechstronnymi funkcjami edycji dokumentów, a także natywną przeglądarkę dokumentów PDF. BlackBerry Protect jest również preinstalowany, oferując klientom pewność, że ich dane są zabezpieczone w kopii zapasowej w chmurze. Z systemem BlackBerry 7 jest zintegrowana funkcja BlackBerry Balance. Umożliwia ona użytkownikom w firmach korzystanie ze wszystkich funkcji smartfonów BlackBerry z zachowaniem zaawansowanych zabezpieczeń i kontroli wymaganych przez działy IT. Popularna funkcja uniwersalnego wyszukiwania została rozbudowana o możliwość zamiany mowy na tekst — dzięki temu wystarczy powiedzieć, czego się szuka aby zacząć przeszukiwanie urządzenia i Internetu.

Smartfony BlackBerry nowej generacji działają z nową platformą opracowaną z myślą o wydajności. Oprócz systemu BlackBerry 7 OS każdy smartfon zawiera udoskonalone elementy sprzętowe, takie jak procesor o częstotliwości taktowania 1,2 GHz, kamerę wideo HD, układ graficzny obsługujący obraz 24-bitowy o wysokiej rozdzielczości, a także zaawansowane czujniki umożliwiające korzystanie z aplikacji dedykowanych rzeczywistości rozszerzonej, takich jak Wikitude, które płynnie integrują się z BBM 6. Wszystkie te nowości służą zapewnieniu najwyższej klasy funkcji komunikacyjnych, multimedialnych i użytkowych.

Nowej generacji smartfony BlackBerry będą dostępne u operatorów na całym świecie w tym miesiącu. Daty dostępności poszczególnych urządzeń u określonych operatorów zostaną podane we współpracy z partnerami RIM.

Źródło: RIM

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 5 i 8 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości