PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Różaniec w telefonie komórkowym

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/rozaniec-w-telefonie-komorkowym-2409.html
QR Code
Różaniec w telefonie komórkowym

Michał Gruszka, 27 października 2007, 20:41
Tagi: ciekawostka

Pomysłowość polskich studentów nie zna granic, ale dzięki temu katolicy mogą korzystać z nowoczesnych usług. W Internecie opublikowano darmową aplikację wirtualnego różańca, która pozwala zmówić różańcową modlitwę przy pomocy telefonu komórkowego i jego klawiszy.

Jak opisuje dziennik Metro, mechanizm programu jest prosty. Zamiast, jak w przypadku tradycyjnego różańca, przesuwać w palcach koraliki, użytkownik telefonu wciska przycisk w telefonie. Po każdej zdrowaśce aparat informuje na wyświetlaczu, na którym koraliku jesteśmy, a po każdej dziesiątce wibruje, co oznacza, że pora na "Chwała Ojcu".

Aplikacja wzbogacona jest w menu, które pozwala m.in. przeskakiwać na jedną z czterech wersji różańca, a na wyświetlaczu pojawiają się treści kolejnych modlitw. Program, który od kilku dni cieszy się popularnością, można pobrać z Internetu za darmo. Warto dodać, że elektroniczny różaniec nie nadaje się – przynajmniej na razie - do użytku w czasie nabożeństw liturgicznych, ale w domowych warunkach, jak najbardziej.

Źródło: Media2

reklama

Ostatnie opinie internautów

mdawidm 27.10.2007 @ 22:21
A gdzie mozna pobrac ten programik? :P
madafaka 28.10.2007 @ 12:10
Nic tylko czekac az wyjdzie aplikacja pozwalajaca odprawic czarna msze :D
raf 28.10.2007 @ 17:44
co za totalna głupota.... mamy 21 wiek, tak?? technologia sie rozwija, a zabobony dalej są...
Filip 28.10.2007 @ 19:29
Eh... ludzie mogliby się skupić na tworzeniu rzeczy, które się rzeczywiście przydadzą, jak na przykład nowe usługi WAP (jak na przykład ostatni plus.pl )
Takie różańce nie mają sensu.
mdawidm 28.10.2007 @ 19:34
Jeśli nie chcecie się modlić to nikt was do tego przecież nie zmusza. Każdy ma wolna wole... Tylko nie żeby od razu "atakować" ludzi wierzących. Zgodnie z konstytucją RP każdy obeywatel ma prawo do wiary.
Loqu 29.10.2007 @ 14:34
Czego to ludzie nie wymysl, rozaniec w telefonie? Ehh - czy kogos naprawde boli glowa? Jak mozna sie modlic z wykorzystaniem "rozanca w telefonie"? :|
Dariusz 30.10.2007 @ 01:30
raf nie rozkminiam o co ci chodzi z tymi zabobonami...
ja tam jestem wierzacy i praktykujacy, ale taki ruzaniec to tez dla mnie glupota... Ja tam polecam taki rozaniec w formie srebrnej obraczki mozna sie lansowac i modlic gdzie kiedy kto ma opchote ;)
Gregor 1.03.2009 @ 01:10
Doskonały pomysł ten trend będzie się bardzo szybko
rozwijał, telefony już mają po 8 Giga pamięci. Oprócz gier można je zastosować jako skarbinica różnych danych - jeśli to pomoże w rozwoju teologicznych wartości to tak trzymać. Następnym krokiem będą edukacyjne filmy i książki -poradniki, nawet wskazówki jak żyć. Nowe formy kultu religijnego są konieczne Na początku zostaną zaatakowane, gdyż kościołem rządzą staruszkowie lecz nadchodzą już młodzi i potrzebne są
najnowcze technologie i produkty.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 4 i 1 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16