PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Rozbudowa Centrum Danych GTS Energis w Piasecznie

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/rozbudowa-centrum-danych-gts-energis-w-piasecznie-2250.html
QR Code
Rozbudowa Centrum Danych GTS Energis w Piasecznie

Michał Gruszka, 12 października 2007, 12:04
Tagi: GTS Energis

Z początkiem października 2007 roku ruszył projekt rozbudowy zasilania w jednym z największych i najnowocześniejszych w Europie Centrum Danych w Piasecznie, należącym do firmy GTS Energis. Wykonanie kolejnego przyłącza energetycznego o mocy 2*2,2 MW umożliwi adaptację 700m2 powierzchni magazynowej na cele kolokacyjne. Koszt realizacji szacowany jest na 1,5 mln zł. Zakończenie inwestycji planowane jest na kwiecień 2008 roku.

Rafał Budweil, Wiceprezes ds. Operacyjnych, GTS Energis powiedział:

Centrum Danych w Piasecznie pod Warszawą to inwestycja będąca wzorcowym rozwiązaniem technologicznym. Jego rozbudowa to spełnienie oczekiwań naszych Klientów oraz dostosowanie do wymagań polskiego rynku, na którym obserwujemy rozwój usług dzierżawy uzbrojonej powierzchni pod serwery dostarczane przez klienta.

Usługa kolokacji obejmuje serwery aplikacji klienta, dostępnych przez sieć telekomunikacyjną lub przez Internet a GTS Energis zapewnia ich przyłączenie do odpowiedniej infrastruktury środowiska Centrum Danych,. W pomieszczeniu komputerowym dzierżawie kolokacyjnej podlegają zarówno pojedyncze półki, całe szafy, jak i wyznaczone powierzchnie wraz z niezbędnym wyposażeniem towarzyszącym. Firma oferuje swe usługi kolokacji działające zarówno na dostępnym oprogramowaniu firmowym, jak i na systemach operacyjnych dostarczanych (wskazanych) przez użytkownika.

O Centrum Danych

Centrum Danych zajmuje powierzchnię 5.000m2 i podzielone jest na część operacyjną oraz administracyjno - biurową. Część operacyjna przystosowane jest do podłączania serwerów dla Klientów. Cały obszar utrzymywany jest w stałej temperaturze. System klimatyzacji skonstruowany w oparciu o zasadę N+1 i spełnia zalecenia ASHRAE- American Society Heating, Refrigerating, Airconditioning Engineers.. Powietrze wtłaczane jest przez podłogę teletechniczną a po schłodzeniu urządzeń powraca górą do jednostek klimatyzacyjnych.

Centrum posiada najnowocześniejszą ochronę przeciwpożarową. Systemy wczesnego wykrywania monitorują bez przerwy wszystkie pomieszczenia, a każde zdarzenie jest sygnalizowane dyżurującemu pracownikowi. Akcja gaszenia jest uruchamiana automatycznie. W razie braku reakcji ze strony automatyki wyzwalana jest ręcznie przez uprawnionego pracownika. W przypadku pożaru, elektronicznie sterowane zawory wtłaczają dokładnie wyliczoną ilość gazu do pomieszczenia, w którym ogień został wykryty. Do gaszenia ognia używany jest Inergen – gaz ekologiczny i bezpieczny dla ludzi.

Ciągłość pracy wszystkich urządzeń zapewnia specjalny system zasilania, którego podstawą są dwa niezależne przyłącza do sieci energetycznej, własna stacja trafo oraz redundantne systemy UPS. Każdy z nich jest w stanie podtrzymać pracę 2.000 serwerów przez 5 godzin. Dodatkowo, Centrum Danych posiada trzy spalinowe generatory prądu, zdolne do podtrzymywania jego pracy przez 72 godziny bez uzupełniania paliwa. W razie potrzeby można łatwo podłączyć zewnętrzny generator. Wszystkie szafy serwerowe posiadają doprowadzone zasilanie podstawowe i rezerwowe zapewniające nieprzerwaną pracę urządzeń klięckich.

Połączenie z siecią GTS Energis, a co za tym idzie – z polskim i światowym Internetem – opiera się na dwóch niezależnych łączach doprowadzonych do dwóch przeciwległych końcach budynku.

W Centrum Danych znajduje się biblioteka taśm, na których umieszczane są kopie zapasowe każdego zarządzanego serwera. System pozwala na w pełni automatyczny backup i szybki dostęp do kopii zapasowych. Ramię robota jest w stanie obsługiwać silos 6.000 taśm o pojemności 20GB każda, co daje łączną pojemność 120TB (terabajtów) – czyli miejsce na kopie zapasowe kilku tysięcy serwerów.
Dostęp do wszystkich pomieszczeń wymaga autoryzacji (karty magnetyczne) i jest w pełni monitorowany i nagrywany. Taka ilość zabezpieczeń elektronicznych, mechanicznych i dostępowych gwarantuje najlepsze możliwe warunki dla serwerów internetowych.

Biuro Zapasowe jest zlokalizowane w Centrum Danych GTS Energis. Kompletnie wyposażona przestrzeń biurowa pozostaje do dyspozycji Klientów w przypadku jakiejkolwiek katastrofy w ich siedzibach.

Kompleksowa oferta na usługi Centrum Danych, transmisję danych i głosu oraz biuro zapasowe umożliwia dostarczanie Klientom rozwiązań typu „disaster recovery”. GTS Energis jest jedynym dostawcą tego typu usług w Polsce oraz czołowym w świecie.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Nicolas 14.10.2007 @ 19:44
Fajna sprawa z tym disaster recovery. Respect. A cały kompleks jest imponujący.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 13 i 6 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości