PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Rozpoczyna się budowa nowej Netii

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/rozpoczyna-sie-budowa-nowej-netii-9896.html
QR Code
Rozpoczyna się budowa nowej Netii

Maciej Celmer, 16 grudnia 2011, 15:47
Tagi: Crowley Data Poland, Dialog Telekom, Netia

Wraz ze sfinalizowaniem transakcji nabycia przez Netię Telefonii Dialog oraz Crowley Data Poland, ruszyły prace nad budową silniejszej Nowej Netii. Celem strategicznym tworzącej się Grupy jest osiągnięcie w rentowny sposób pozycji nr 1 w obszarze usług on-line w Polsce.

Mirosław Godlewski, Prezes Zarządu Netia SA powiedział:

Dzięki szerokiej gamie dostępnych rozwiązań i doświadczonym zespołom naszych firm, Nowa Netia będzie w stanie zapewnić swoim Klientom najwyższą jakość i różnorodność usług oraz obsługę najwyższej jakości. Rozpoczęliśmy już proces przygotowań do przeprowadzenia integracji, a jej realizację zaplanowaliśmy na wiele miesięcy przede wszystkim po to, aby Klienci odczuli wyłącznie pozytywne skutki powstania Nowej Netii.

Połączenie potencjałów Crowley’a, Dialogu i Netii sprawia, że Grupa Netia znacząco zwiększy liczbę obsługiwanych Klientów i umocni swoją pozycję we wszystkich czterech segmentach rynku telekomunikacyjnego (rynek Klientów Indywidualnych, małych i średnich firm, Klientów Korporacyjnych oraz usługi dla innych operatorów).

Nowa Netia uzyska też dodatkowy potencjał oraz kompetencje w zakresie dalszego rozwoju usług multimedialnych (m.in. IPTV) oraz usług mobilnych w modelu MVNO. Po akwizycjach Grupa Netia świadczy około 2 milionom Klientów około 3 mln usług. Zasięg własnej sieci dostępowej Nowej Netii – już w tej chwili w znacznym stopniu dostosowanej do świadczenia potrójnych usług (szybki internet, cyfrowa telewizja, telefon) - wzrósł o ok. 40 proc. do 2,2 mln gospodarstw domowych.

Dopiero po zamknięciu transakcji możliwe jest przeprowadzenie szczegółowych analiz, pozwalających na określenie docelowego kształtu Grupy Netia. Prace te prowadzi Zespół ds. Integracji, w którego skład wchodzą wybrani pracownicy Netii oraz konsultanci z międzynarodowej firmy doradczej The Boston Consulting Group, a wkrótce dołączą do nich przedstawiciele Dialogu i Crowley’a. W efektywnym, obiektywnym i transparentnym przeprowadzeniu procesu integracji będą również wspierać Netię doświadczeni doradcy z zakresu zasobów ludzkich. Szczegółowy plan integracji zostanie zaprezentowany na przełomie I i II kwartału 2012 roku.

Łącznie Nowa Netia, jako grupa generuje przychody o wartości powyżej 2,2 miliarda złotych w skali roku, a skonsolidowany zysk EBITDA (z wyłączeniem synergii) wynosi pro-forma ponad 550 milionów złotych. Szacowane synergie powinny osiągnąć ponad 100 milionów złotych rocznie w najbliższych latach. Wartość przedsiębiorstwa Telefonia Dialog w transakcji nabycia wynosi około 890 mln złotych a wartość przedsiębiorstwa Crowley Data Poland to około 100 mln złotych. Obie transakcje finansowane są częściowo ze środków własnych Netii, a częściowo z dostępnych linii kredytowych. Łączne zadłużenie Nowej Netii pro-forma; wyłączając planowane synergie w najbliższych latach, wynosi 1.0x skonsolidowanego zysku EBITDA pro-forma. Prognoza finansowa na 2012 rok dla Nowej Netii jako Grupy, zostanie opublikowana w I kwartale przyszłego roku, po zakończeniu szczegółowego planowania procesu integracji.

Źródło: Netia

reklama

Ostatnie opinie internautów

Paweł Krzyworączka 20.12.2011 @ 14:38
Ciekawe jak to się przeniesie na jakość usług oferowanych przez Netię. Chodzi mi głównie o dostęp do Internetu. Osobiście mam Internet z Netii, ale nie zawsze jestem z niego zadowolony - czasem działa, czasem nie. Ciężko uważać taki Internet za dobry, zwłaszcza, gdy w środku pracy zrywa połączenie.

Pozdrawiam
http://senio.pl/

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 10 i 7 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości