PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Rozporządzenia w sprawie minimalnej przepływności łączy w sieci szerokopasmowej

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/rozporzadzenia-w-sprawie-minimalnej-przeplywnosci-laczy-w-sieci-szerokopasmowej-6714.html
QR Code
Rozporządzenia w sprawie minimalnej przepływności łączy w sieci szerokopasmowej

PIIT otrzymała z Ministerstwa Infrastruktury projekt rozporządzenia w sprawie minimalnej przepływności łączy w sieci szerokopasmowej wraz z uzasadnieniem.

Jak wynika z rozporządzenia, wymagana minimalna przepływność łączy w sieci szerokopasmowej wynosi 256 kb/s do i od abonenta lub użytkownika końcowego.

W uzasadnieniu czytamy m. in.:

Określenie minimalnej przepływności łączy w sieci szerokopasmowej skutkować będzie ujednoliceniem pojęcia „sieć szerokopasmowa”, które dotychczas było dowolnie rozumiane i odmiennie określane przez przedsiębiorców telekomunikacyjnych w ofertach, umowach i regulaminach usług. Z punktu widzenia konsumenta wprowadzenie przedmiotowego rozporządzenia przyczyni się do zwiększenia przejrzystości informacji publikowanych przez przedsiębiorców telekomunikacyjnych oraz zwiększenia konkurencyjności w zakresie coraz wyższych przepływności oraz jakości usług szerokopasmowych.

Proponowane w rozporządzeniu przepisy będą miały pozytywny wpływ na konkurencyjność
i przedsiębiorczość. Ujednolicenie minimalnego standardu przepływności łączy w sieciach szerokopasmowych ułatwi obecnym i przyszłym abonentom i użytkownikom końcowym wybór
dostawcy usług telekomunikacyjnych świadczonych w sieciach szerokopasmowych. Skutkiem wejścia w życie proponowanych regulacji będzie również podniesienie dbałości przedsiębiorców telekomunikacyjnych o zapewnienie odbiorcom możliwie najwyższego poziomu jakości oferowanych usług oraz wzmocni konkurencję w tym zakresie.

Projektowana regulacja będzie miała wpływ na rozwój regionalny, w konsekwencji czego przyczyni się do poprawy sytuacji i szybszego rozwoju terenów wiejskich i słabo zurbanizowanych. Szybkie łącza szerokopasmowe będą nieocenionym medium dla e-learningu, narzędziem wymiany informacji i integracji społecznej dla lokalnych wspólnot, a także motorem dla wzrostu konkurencji pomiędzy regionami, co bez szybkiego Internetu w XXI wieku jest niemożliwe.

Źródło: PIIT

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 3 i 3 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości