PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Rozszerzona rzeczywistość dla Androida

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/rozszerzona-rzeczywistosc-dla-androida-9091.html
QR Code
Rozszerzona rzeczywistość dla Androida

Maciej Celmer, 28 kwietnia 2011, 10:07
Tagi: Android, Android 2.1, Qualcomm, Rzeczywistość rozszerzona, Snapdragon

Firma Qualcomm Incorporated poinformowała dzisiaj o dostępności platformy wykorzystującej rozszerzoną rzeczywistość (AR) dla smartfonów z systemem Android.

Udostępnienie platformy w wersji 1.0, oferowanej za pośrednictwem witryny dla deweloperów firmy Qualcomm, oznacza pomyślne zakończenie testów beta. Programiści mogą teraz projektować, wprowadzać na rynek i sprzedawać aplikacje oparte na platformie AR.

Nagradzana platforma AR firmy Qualcomm zapewnia konsumentom dostęp do szerokiej oferty rozrywki i przekazywania informacji w oparciu o nową formę mediów interaktywnych. Liczne funkcje, w które wyposażono platformę, pozwalają programistom projektować wydajne i interaktywne rozwiązania trójwymiarowe w oparciu o obrazy istniejące w rzeczywistości, wykorzystywane na przykład w druku (w książkach, czasopismach, broszurach, biletach, oznakowaniach) oraz na opakowaniach produktów.

Platforma obsługuje różne środowiska programistyczne. Zestaw narzędzi programistycznych SDK dla rozszerzonej rzeczywistości obsługuje w systemie Android programowanie natywne wraz z zestawem narzędzi, m.in. Android SDK i NDK. Moduł AR dla mechanizmu Unity obsługuje technologię szybkiego tworzenia aplikacji (RAD) w oparciu o narzędzie służące do projektowania gier Unity 3. Dodatkowo aplikacja internetowa pozwala tworzyć i zarządzać zasobami obejmującymi obrazy, które można wykorzystać w każdym środowisku programistycznym.

Aplikacje zaprojektowane z wykorzystaniem platformy będą działać we wszystkich smartfonach z systemem Android w wersji 2.1 lub wyższej, jednak optymalne rezultaty można uzyskać w telefonach wyposażonych w chipset Snapdragon firmy Qualcomm.

Platforma AR firmy Qualcomm jest już dostępna pod adresem developer.qualcomm.com/ar.

Źródło: Qualcomm

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 6 i 5 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości