PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Rozwiązanie do zarządzania ochroną wysokowydajnych sieci

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/rozwiazanie-do-zarzadzania-ochrona-wysokowydajnych-sieci-3775.html
QR Code
Rozwiązanie do zarządzania ochroną wysokowydajnych sieci

Michał Gruszka, 27 marca 2008, 14:20
Tagi: bezpieczeństwo, Juniper Networks

Juniper Networks, ogłosił dostępność swojego rozwiązania Security Threat Response Manager (ang. Menedżer reagowania na zagrożenia bezpieczeństwa - STRM). Kompleksowe rozwiązanie STRM zapewnia administratorom systemów informatycznych scentralizowany, skalowalny i skuteczny sposób sprawnego i skutecznego rejestrowania i zarządzania nowopojawiającymi się zagrożeniami bezpieczeństwa, pozwalający też na spełnianie wymagań prawnych.

Przy ustawicznych naciskach o zwiększanie widzialności sieci, reagowanie na zagrożenia oraz mierzenie skuteczności i poziomu zabezpieczeń w sieciach, innowacyjnym przedsiębiorstwom potrzebne są ekonomiczne kompleksowe rozwiązania umożliwiające skuteczne panowanie nad współczesnym gwałtownie ewoluującym światem zagrożeń, jednocześnie pomagające w utrzymaniu zgodności z prawem. Rozwiązanie Juniper Networks STRM przenosi zasady działania i ekonomikę sieci w nowe wymiary, upraszczając działania w zakresie bezpieczeństwa, inteligentnie monitorując i chroniąc sieci przedsiębiorstwa przed zagrożeniami z wewnątrz i z zewnątrz.

„Obecnie rynek jest zbyt przepełniony różnymi fragmentarycznymi systemami do zarządzania sieciami i ich bezpieczeństwem, by firmy były w stanie wykorzystać wartość obecnie eksploatowanych infrastruktur sieciowych” – powiedział Dave Gilden, prezes Acuity Solutions, firmy partnerskiej Juniper Networks w kanale J-Partner. „STRM firmy Juniper zapewnia podwyższoną sprawność zabezpieczeń sieciowych dzięki temu, że jest pojedynczym rozwiązaniem do zarządzania siecią, co umożliwia klientom maksymalizację sprawności sieci i lepszą ochronę zasobów krytycznych dla ich działalności”

„Dynamicznie działające firmy potrzebują prostych do wdrożenia i łatwych w opanowaniu rozwiązań, które łączą w sobie eksploatację sieci i jej ochronę, zapewniając nadzór w czasie rzeczywistym i wykrywanie coraz bardziej skomplikowanych zagrożeń informatycznych” - stwierdził Oliver Tavakoli, wiceprezes działu Network Management w Juniper Networks. „Rozwiązanie STRM firmy Juniper inteligentnie monitoruje i zabezpiecza sieci oparte na rozwiązaniach wielu producentów, zapewniając wyczerpujący parasol ochronny i ‘zgodnościowy’ przed zagrożeniami zewnętrznymi i wewnętrznymi”.

Rozwiązanie STRM firmy Juniper Networks oferuje klientom najlepsze w swej klasie zarządzanie zgodnością prawną, zarządzanie logami i zagrożeniami, pozwalające na skuteczne monitorowanie i chronienie sieci. Rozwiązanie STRM ma zagnieżdżoną inteligencję umożliwiającą wykrywanie skomplikowanych mechanizmów nadużyć wewnętrznych i zagrożeń zewnętrznych w drodze zintegrowanej analizy zachowań. Przy niedoścignionym nadzorze w czasie rzeczywistym, administratorzy systemów informatycznych mają lepszą widoczność sytuacji i możliwość łatwego i szybkiego wykrywania już występujących, jak i pojawiających się zagrożeń, a także precyzyjnego wychwytywania naruszenia polityk korzystania z aplikacji.

Rozwiązanie STRM pomaga w zapobieganiu przeciążeniom zdarzeniami sieciowymi i z zakresu bezpieczeństwa poprzez pobieranie, archiwizowanie i przeszukiwanie zdarzeń i logów z urządzeń sieciowych, co zapewnia możliwość zintegrowanego zarządzania siecią i przepływem danych różnych aplikacji. Rozwiązanie STRM zapewnia także rozliczalność, przejrzystość i mierzalność, obecnie krytyczne dla powodzenia każdego programu ochrony informatyki, który musi spełniać wymagania prawne.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 5 i 2 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości