PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Rusza LoVo

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/rusza-lovo-2079.html
QR Code
Rusza LoVo

Michał Gruszka, 26 września 2007, 16:58
Tagi: LoVo, MTI, VoIP

Mobilna Telefonia Internetowa - tak się nazywa nowy operator, który będzie oferował swoje usługi pod nazwą LoVo. Co ważne, z usług nowego operatora mogą korzystać użytkownicy wszystkich sieci GSM.

Usługa LoVo to telefonia internetowa VoIP realizowana przy pomocy telefonów komórkowych wyposażonych w szerokopasmowy dostęp do internetu w technologii WiFi i/lub UMTS.

MTI oferuje telefonię mobilną w technologii UMA, która nie jest związana z żadnym operatorem komórkowym i umożliwia wykorzystanie usług wszystkich operatorów GSM. Kluczowa funkcja UMA, która polega na przełączaniu rozmowy pomiędzy technologią internetową (VoIP) i GSM jest realizowana z dowolnym operatorem komórkowym.

Użytkownik, który rozmawia za pomocą telefonu komórkowego z aplikacją LoVo, łącząc się z punktem dostępowym WiFi po wyjściu z zasięgu bezprzewodowego Internetu, jest automatycznie przełączany na technologię GSM. Proces ten działa też w druga stronę.

MTI, oferuje płynny roaming pomiędzy sieciami WiFi i 3G – to znaczy, że jeżeli w czasie prowadzenia rozmowy jakość sygnału WiFi (lub jego siła) spadnie poniżej zadanej wartości, system płynnie przełączy rozmowę VoIP na UMTS w sposób niezauważalny dla użytkownika.

Dodatkową wartością jest przyznanie stacjonarnego numeru telefonu (w numeracji 39xx z rejonizacją ogólnopolską), na który można wdzwonić się w momencie, gdy słuchawka jest w zasięgu Internetu (sieci WiFi lub UMTS) – działają wtedy dwa numery – GSM i stacjonarny.

Jak to działa?
Na telefonach abonenckich (większości smarphone'ów i PDA) instalowana jest aplikacja LoVo, która jest w pełni skonfigurowana i jedyne, co trzeba wpisać to login i hasło, które system LoVo przysyła po wstępnej rejestracji użytkownika. Aby móc dzwonić poprzez WiFi konieczne jest skonfigurowanie bezprzewodowego punktu dostępowego i podłączenie do niego bezprzewodowo słuchawki lub uruchomienie na swoim koncie GSM usługi szerokopasmowego ryczałtowego dostępu 3G.

Ważne, aby w wybranej usłudze UMTS operator GSM nie naliczał opłat za każde kolejne kilobajty danych, bo wtedy okaże się, że rozmowa internetowa będzie droższa od standardowego GSM. W przeciwnym wypadku oprócz ceny za połączenie dodatkowo zapłącimy za Internet, co spowoduje, że oferta będzie mało atrkacyjna.

Cennik usług (ceny brutto):
- Opłata aktywacyjna w sieci LoVo: 1,22 zł
- Opłata abonamentowa za każdy numer miejski: 30,50 zł
- Opłata abonamentowa za usługę VPBX: 6,1 zł
- Minuta połączenia lokalnego: 10 groszy
- Minuta połączenia międzystrefowego: 12 groszy
- Minuta połączenia komórkowego: 36 groszy
- Minuta połączenia międzynarodowego: od 29 groszy (Strefa 1) do 3,80 groszy (Strefa 6)


Źródło: Media2, LoVo

reklama

Ostatnie opinie internautów

Lookz 27.09.2007 @ 09:47
Drogi abonament, telefonów nie za dużo...

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 7 i 12 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości