PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Rusza program pilotażowy telewizji mobilnej

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/rusza-program-pilotazowy-telewizji-mobilnej-6601.html
QR Code
Rusza program pilotażowy telewizji mobilnej

Mariusz Burski, 28 października 2009, 20:40
Tagi: DVB-H, DVB-T, Info-Tv-Fm

Spółka INFO-TV-FM rozpoczyna program pilotażowy telewizji mobilnej w Warszawie.

W pilotażu biorą udział m.in. operatorzy platform satelitarnych i nadawcy telewizyjni Cyfrowy Polsat i CANAL+ Cyfrowy, operator telefonii komórkowej CenterNet oraz operatorzy
kablowi m.in. Vectra i Inea. Celem pilotażu jest poznanie opinii użytkowników na temat usługi, określenie ich oczekiwań i w przyszłości pomoc w budowaniu oferty detalicznym operatorom usługi i dostawcom treści telewizyjnych.

Już w listopadzie wybrani użytkownicy wezmą udział w projekcie pozwalającym na poznanie usługi telewizji mobilnej. Program pilotażowy potrwa ponad dwa miesiące i zakończony zostanie pogłębionymi badaniami marketingowymi.

Polska jest siódmym krajem w Europie, w którym została uruchomiona usługa mobilnej telewizji DVB-H. W Warszawie telewizja mobilna już działa, a do końca 2011 r. obejmie swoim zasięgiem 31 miast, w tym Gdańsk, Poznań, Kraków, Katowice i Wrocław. Spółka INFO-TV-FM, która w marcu br. wygrała ogłoszony przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przetarg na zagospodarowanie wolnych częstotliwości DVB-H, jest już gotowa do hurtowego oferowania nowej usługi. W jej ofercie znajduje się kilkanaście zróżnicowanych programów telewizyjnych i radiowych.

Telewizja mobilna to rozwiązanie, które umożliwia dostęp do multimediów z wykorzystaniem telefonu komórkowego i innych urządzeń przenośnych. Daje to możliwość oglądania telewizji w dowolnym czasie i miejscu. Usługa obejmuje również cały szereg dodatkowych funkcji, takich jak linki do stron związanych z programem czy podgląd scen i fragmentów filmów.

Szacuje się, że w 2012 roku z telewizji mobilnej na świecie będzie korzystać 327 milionów użytkowników, a przychody związane z broadcastową telewizją mobilną przekroczą 10 miliardów dolarów.

INFO-TV-FM Sp. z o.o. jest niezależnym operatorem telekomunikacyjnym, zajmującym się emisją programów radiowych i telewizyjnych dla nadawców publicznych i komercyjnych na terenie całego kraju. Spółka posiada prawie 10-letnie doświadczenie w sferze usług i inwestycji telekomunikacyjnych. INFO-TV-FM jest aktywnym uczestnikiem procesu rozwoju cyfrowych technik nadawczych w Polsce, prowadzącym intensywne prace nad wdrożeniem emisji programów telewizyjnych w systemach DVB-T i DVB-H. W tym celu wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania techniczne opracowane przez najlepszych globalnych dostawców rozwiązań technologicznych, ściśle współpracując z podmiotami, które uruchomiły wiele sieci cyfrowych na całym świecie.

Źródło: INFO-TV-FM

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 5 i 1 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości