PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Rynek usług mobilnych rośnie bardzo szybko

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/rynek-uslug-mobilnych-rosnie-bardzo-szybko-4710.html
QR Code
Rynek usług mobilnych rośnie bardzo szybko

Piotr Baranowski, 23 lipca 2008, 10:52
Tagi: mobile tv (telewizja mobilna), płatności mobilne, rozrywka, statystyki

Europejski rynek mobilnych treści premium (łącznie z dochodami z mobilnego dostarczania muzyki, gier, wideo/TV i grafiki) w 2007 roku był wart 2,68 miliarda euro i szacuje się, że w roku 2012 osiągnie wartość 11 miliardów euro - wynika z raportu firmy Frost & Sullivan.

Rynek komunikacji mobilnej w Europie osiągnął fazę nasycenia i dojrzałości. Penetracja rynku urządzeń mobilnych w wielu krajach Europy Zachodniej i Wschodniej przekracza 100 procent. Rynek w innych krajach również szybko osiąga pełną penetrację. W celu zapewnienia wydajnego wzrostu branża usług mobilnych w Europie wymaga inwestycji i zaangażowania w nowe usługi i aplikacje. Potencjalne źródło dochodów stanowią mobilne usługi dostarczania treści premium (premium content) i aplikacje.

analityk firmy Frost & Sullivan, Saverio Romeo powiedział:

Content stanowi nowy horyzont europejskiej branży usług mobilnych. W ciągu trzech ostatnich lat operatorzy sieci komórkowych obserwowali powolny, lecz stały spadek średniego dochodu na użytkownika (APRU) z uwagi na spadek APRU z usług głosowych i SMS. Potrzebne są nowe źródła dochodów: content jest idealnym sposobem.

Mobilne aplikacje i usługi dostarczania treści premium w coraz większym stopniu i bardziej znacząco przyczyniają się do wzrostu dochodów branży usług mobilnych w Europie. Do końca roku 2012 całkowite dochody z mobilnego dostarczania treści osiągną 11 miliardów Euro.

W tym wzroście dochodów wiodącą rolę odgrywają takie typy treści jak muzyka, wideo/TV i gry. Jednakże znaczenia nabierają także nowe usługi i aplikacje, jak na przykład mobilne nawiązywanie kontaktów społecznych, mobilne wyszukiwanie i usługi oparte na lokalizacji. Wszystkie te usługi, które można zdefiniować jako narzędzia obsługi treści, pozwalają użytkownikom personalizować, przeszukiwać i udostępniać treść innym użytkownikom. Modele biznesowe również ewoluują w stronę modeli opartych na reklamie.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 5 i 3 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości