PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Rząd chce dokończenia kadencji Anny Streżyńskiej

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/rzad-chce-dokonczenia-kadencji-anny-strezynskiej-5501.html
QR Code
Rząd chce dokończenia kadencji Anny Streżyńskiej

W mediach i kuluarach sejmowych rozgorzała dyskusja na temat trybu powoływania prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Niektórzy chcą aby Anna Streżyńska niezwłocznie po wprowadzeniu zmian w prawie telekomunikacyjnym złożyła swój urząd. Liczne publikacje wskazują na chęci aby jak najszybciej pani prezes zrezygnowała z pełnionej funkcji. Problem w tym, że jest to jeden z nielicznych Urzędników państwowych, który realnie przyczynił się do poprawy dostępności usług telekomunikacyjnych i spadku cen.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to rząd mimo zmiany prawa telekomunikacyjnego umożliwi dokończenie obecnej kadencji Anny Streżyńskiej, prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Przygotowywana nowelizacja prawa telekomunikacyjnego doprowadziłaby do automatycznego skrócenia obecnej kadencji (miała trwać do 2011r.) i wybór nowego prezesa. Anna Streżyńska zapowiedziała, że w takiej sytuacji nie starałaby się ponownie o fotel prezesa UKE.

- Podkomisja rekomendować będzie Sejmowej Komisji Infrastruktury (..) zachowanie kadencyjności Prezesa UKE. Byłby to pierwszy wypadek gdzie po zmianie składu Parlamentu nie zachodziłaby automatyczne potrzeba wyłaniania nowego Prezesa.Od nowej kadencji Prezes UKE powoływany będzie na wniosek Premiera przez Sejm za zgodą Senatu. - napisał dziś do mediów Janusz przewodniczący Podkomisji ds. rządowego projektu zmian w Prawie Telekomunikacyjnym

reklama

Ostatnie opinie internautów

krzychu.pl 11.02.2009 @ 14:28
I słusznie, że Anna Streżyńska powinna zostać na stanowisku Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. W naszym kraju nie chyba skuteczniejszego urzędnika od niej. Dopóki starczy jej sił by zmieniać polski rynek telekomunikacyjny to moim zdaniem zasługuje na pełne poparcie. Nikt nie zrobił tyle dobrego na rzecz telekomunikacji w Polsce. Oczywiście nie wszystkim jej działania mogą się podobać a w szczególności jednej firmie - TPSA... Walcząc z monopolem tej firmy i uzdrawiając współpracę z innymi podmiotami przyczyniło się to do spadku cen. Sama TPSA z pewnością sama z siebie by tego nie zrobiła. Jest oczywiście jeszcze dużo rzeczy do zrobienia dlatego Anna Streżyńska powinna pozostać na swoim stanowisku otrzymując nowe instrumenty prawne by móc działać efektywnie i skutecznie.
manente 11.02.2009 @ 16:10
Cóż może i pani Streżyńska robi dobre rzeczy, może też jest nie najgorszym urzędnikiem, ale na pewno potrafi sprzedac siebie w mediach. No bo to nie problem zacząć pokrzykiwać na TP, i oskarżać o wszelkie zło tego świata. Tylko jeśli już się jest regulatorem to powinno się stosować te same kryteria do wszystkich graczy na rynku. Bo najltwiej przywalić dużemu,a na małego można ptrzymknąć oko i bo jest mały i trzeba mu 'pomoc'. No i szefowa UKE nie do końca jest taka idealna jak by się wydawało: słynny przetarg z częstotliwościami dla P4...

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 5 i 3 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości