PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Rzecznik TP: Mobile TV kończy pracę nad ofertą DVB-H

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/rzecznik-tp-mobile-tv-konczy-prace-nad-oferta-dvb-h-5313.html
QR Code
Rzecznik TP: Mobile TV kończy pracę nad ofertą DVB-H

Piotr Baranowski, 7 stycznia 2009, 19:17 (ostatnio zmodyfikowano w czwartek, 8 stycznia 2009 o 15:45)
Tagi: DVB-H, Grupa TP, mobile tv (telewizja mobilna), Orange, Play, Plus, Polkomtel, Project4 (P4), Wojciech Jabczyński

Jak pisze na swoim blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP, zbliża się termin złożenia ofert w przetargu na mobilną telewizję w komórce DVB-H. Spółka założona przez 4 operatorów komórkowych - Mobile TV, kończy już prace nad wspólną ofertą.

Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP powiedział:

Każdy operator był odpowiedzialny za swoją działkę: Orange - zarządzanie finansami i administracja; Era - sieć nadawcza; Plus - headend, czyli maszynka miksująca wszystkie kanały telewizyjne i EPG (Elektronic Program Guide); Play - kontent. Do 15 styczna gotowa oferta trafi do UKE.
reklama

Ostatnie opinie internautów

electro_spiro 7.01.2009 @ 21:57
brawo, brawo - jestem mile zaskoczony tempem prac. mam nadzieję że na boże narodzenie 2009 usługa będzie już komercyjnie działać. a tymczasem byłoby miło jakby emitel przy okazji wznowił testowe nadawanie w warszawie :p
dodek 8.01.2009 @ 09:18
Kibicuję mocno tej inicjatywie, na zachodzie to już prawie standard. Chyba tez dobrze, że jasno podzielili się kompetencjami, powinno to pozwolić uniknąć jakichś nieporozumień w przyszłości
mnc 8.01.2009 @ 11:29
kanały telewizyjne i EPG (Elektronic Program Guide)

a nie electronic? no chyba ze to po angielskiemu :P

widac ze w mobile tv podzielili sie wg tego, w czym sa najlepsi. orange z doswiadczeniem tepsy w kwestii zarzadzania finansami i struktury organizacyjnej zdecydowanie wypada najlepiej. era goruje infrastrukturalnie, a play jest liderem jesli chodzi o uslugi. plusowi skapnela jedynie stacja czolowa jako element, ktorego nie da sie zepsuc, czysto sprzetowa kwestia :P

btw gigantyczny blad w tresci artykulu - headend to stacja czolowa czyli dla przecietnego kowalskiego "serwerownia", a podana definicja "maszynka miksujaca..." to multiplekser ktory jest zaledwie jednym malym urzadzeniem.

gratuluje wiedzy na temat, ktorego autor sie podjal :P
krzychu.pl 8.01.2009 @ 13:14
Ciekawa i bardzo merytoryczna wypowiedź rzecznika TP na temat związany z Mobile TV. Dobrze, że operatorzy zdecydowali się na współpracę. Niesie to ze sobą wile korzyści jak np. wprowadzenie wspólnego standardu w nadawaniu mobilnej telewizji. Dzięki współpracy również szybciej można wprowadzić mobilną telewizję oraz będzie wspólne korzystanie z infrastruktury dzięki czemu koszty takiego przedsięwzięcia będą mniejsze. Z mobilnej telewizji będzie można korzystać tylko w największych miastach ale i to cieszy, że nie pozostajemy w ogonie krajów Unii. Duża w tym zasługa też UKE które bardzo intensywnie pracuje nad wprowadzeniem mobile TV. I mam nadzieję, że niedługo słowa przejdą w czyny, UKE przyjmie projekt, operatorzy zbudują infrastrukturę no i zaczną oferować telefony z odpowiednimi tunerami w niższych cenach czyli zaczną je 'dotować'. Dzięki temu rozpromują wspólny projekt, zachęcą do niego użytkowników i szybciej zwrócą się im nakłady inwestycyjne jakie ponieśli.
andiw 8.01.2009 @ 13:51
chyba liczysz na nagrodę w konkursie na komentarz tygodnia :)

Ja napiszę jednak zwięźle - oby jak najszybciej wprowadzili mobilna TV, oby im się udało utrzymać ceny na progonozwanym pułapie 10 pln miesięcznie, oby wprowadzenie podziału kompetencji pomogło w sprawnym działaniu spółki
electro_spiro 8.01.2009 @ 14:05
jesli chodzi o dvb-h to wiem o trzech krajach europejskich w których to komercyjnie działa. 2 z nich są członkami UE - włochy i finlandia a trzeci to ... albania. tak, tak - dobrze widzicie albania. obecnie jest dobry czas na wdrożenie tej usługi: nikomu się nie spieszy i można pojawiające się problemy rozwiązywać spokojnie bez presji czasu. oby tylko nasi opowie stanęli na wysokości zadania. a co do kosztów to w europie miesięczny koszt to 10 euro, więc na 10pln u nas raczej nie ma co liczyć. na szczęście mogę się mylić :)
pożyjemy - zobaczymy.
@Piotr Baranowski 8.01.2009 @ 14:19
mnc, informacja zawarte w wiadomości są w 100% cytatem wypowiedzi Wojtka Jabczyńskiego, rzecznika Grupy TP.
dichu 9.01.2009 @ 19:07
Telewizja w telefonie zapowiada się interesująco ale moim zdaniem jest mało potrzebna i praktyczna!!! Oglądanie TV na małym ekraniku nie będzie należało do przyjemności kiedy teraz panuje moda do kupowani Tv LCD a ludzie domagają się od Serwesmenów wysokiej jakości obrazów HD, Full HD i lepszych to zwrot w stronę małego ekraniku nam raczej nie grozi! Oczywiście Tv ta ma też możliwości rozwoju ale ja się bym i tak skłaniał się bliżej do Laptopa który ma dostęp do sieci i możliwość darmowej Tv!

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 4 i 8 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Nike air max 90... 30.11.2017, 09:03