PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > S3, Sofia Digital oraz O2 dla telewizji mobilnej

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/s3-sofia-digital-oraz-o2-dla-telewizji-mobilnej-1840.html
QR Code
S3, Sofia Digital oraz O2 dla telewizji mobilnej

Michał Gruszka, 7 września 2007, 15:32
Tagi: mobile tv (telewizja mobilna), O2, S3, Sofia Digital

Firmy Silicon & Software Systems (S3) oraz Sofia Digital poinformowały o dostarczeniu operatorowi O2 prototypu klienta telewizji mobilnej opartego na technologii Java i na proponowanym standardzie mobilnej transmisji rozgłoszeniowej JSR 272. Opracowane rozwiązanie zostanie zaprezentowane na targach IBC pod koniec tygodnia.

Celem podjętej współpracy było zdefiniowanie i wdrożenie najważniejszych elementów proponowanego interfejsu programowania JSR 272, tak aby umożliwić dostarczanie aplikacji telewizji mobilnej pod marką operatora w postaci gotowej do pobrania i przeznaczonej dla wielu różnych platform mobilnych. Jak zapewnia O2, w ten sposób zrealizowany zostal kolejny, ważny etap sprawdzania poprawności strategii wdrażania rozwiązań telewizji mobilnej, której ostatecznym celem jest zaoferowanie wspólnych aplikacji O2 dla szerokiej gamy telefonów i urządzeń. Należy rownież podkreślić, że istotną rolę w zdobywaniu rynku telefonów klasy podstawowej i telefonów zaawansowanych odgrywa zastosowana technologia Java, którą uważa się za klucz do upowszechnienia produktu.

Program-klient telewizji mobilnej onHandTVTM firmy S3 umożliwia dostęp do rozgłaszanej treści niezależnie od platformy i przekazuje ją poprzez interfejs programowania zgodny ze standardem JSR272, a oparte na technologii J2ME aplikacje telewizji mobilnej Sofia Stage firmy Sofia Digital pozwalają spełnić wymagania użytkowe operatora O2. Prototyp tego rozwiązania zostanie zaprezentowany na szerokiej gamie telefonów oznaczonych marką O2 oraz w innych urządzeniach przenośnych.

S3 to firma zajmująca się technologiami łączności powszechnego użytku, dzięki której operatorzy, firmy typu OEM oraz producenci komputerów mogą oferować produkty i usługi nowej generacji dla klientów indywidualnych, przeznaczone do użytku w domu i w podróży. Ponadto firma S3 jest dostawcą mobilnych rozwiązań DTV opartych na rozgłoszeniowej transmisji danych.

Aplikacja kliencka onHandTVTM firmy S3 zarządza odbiorem usług telewizyjnych i usług transmisji danych, które docierają do wielu różnych urządzeń mobilnych za pośrednictwem rozgłaszania oraz rozsyłania grupowego i indywidualnego. Ponadto skraca czas opracowywania produktu i zmniejsza ryzyko związane z działalnością operatorów komórkowych i producentów urządzeń na całym świecie. Jej atutem jest również potwierdzona zgodność operacyjna ze wszystkimi istniejącymi sieciami komercyjnymi oraz z produktami najważniejszych dostawców technologii w branży telewizji mobilnej DTV.

Firma S3 posiada centra projektowe w Irlandii, w Polsce - we Wrocławiu i Czechach - w Pradze oraz przedstawicielstwa i biura handlowe na całym świecie. Więcej informacji o firmie S3 można znaleźć na stronie www.s3group.com oraz na stoisku M185 w strefie rozwiązań mobilnych na tegorocznych targach IBC.

Źródło: Silicon & Software Systems

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 8 i 1 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości