PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Samsung i Microsoft - porozumienie patentowe

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/samsung-i-microsoft-porozumienie-patentowe-931.html
QR Code
Samsung i Microsoft - porozumienie patentowe

Piotr Baranowski, 24 kwietnia 2007, 22:46
Tagi: Motorola, Samsung

Samsung Electronics oraz Microsoft poinformowały o zawarciu szerokiego porozumienia o wzajemnym licencjonowaniu patentów.

Samsung Electronics uzyskał w 2006 roku najwięcej patentów w Stanach Zjednoczonych i jest właścicielem jednego z największych w Ameryce zbiorów patentów.
Przedsiębiorstwa oczekują, że zawarcie porozumienia przyspieszy prowadzone przez nie prace nad rozwojem produktów. Microsoft dążył do zawarcia porozumień patentowych z różnymi partnerami, starając się podjąć współpracę z wieloma producentami elektroniki użytkowej, sprzętu telekomunikacyjnego i komputerowego.

Dzięki temu porozumieniu Samsung uzyska dostęp do posiadanych przez Microsoft patentów, które mogą zostać obecnie i w przyszłości wykorzystane w wielu liniach produktów Samsung, takich jak sprzęt komputerowy, dekodery sygnału telewizyjnego, odtwarzacze mediów cyfrowych, kamery wideo, telewizory, drukarki i sprzęt domowy. Samsung otrzyma również zgodę firmy Microsoft na korzystanie przez klientów firmy z niektórych produktów opartych na systemie Linux.

Podobnie, Microsoft uzyska dostęp do obszernego zbioru patentów Samsung dotyczących wynalazków w dziedzinie mediów cyfrowych oraz urządzeń komputerowych. Szczegółowe warunki finansowe porozumienia są poufne, ale obie strony otrzymają wynagrodzenia pieniężne za wartość swoich zbiorów patentów.

Shung Hyun (Peter) Cho, wiceprezes kierujący pracą centrum badawczo-rozwojowego mediów cyfrowych w Samsung:

Dostarczanie klientom eleganckich, atrakcyjnych produktów wymaga zaawansowanych badań naukowych oraz innowacyjnych projektów.


„Tego rodzaju umowy o współpracy patentowej zwiększają dostęp do nowych rozwiązań, umożliwiając opracowywanie produktów, które są jeszcze bardziej przydatne dla naszych klientów."


Horacio Gutierrez, wiceprezes Microsoft ds. własności intelektualnej i licencjonowania:
Nieustannie poszukujemy nowych okazji do współpracy z innymi firmami. Partnerstwo z Samsung to naturalne rozwiązanie – firma jest liderem w nieustannie ewoluującym świecie mediów cyfrowych.

„Współpracujące przedsiębiorstwa są najlepiej przygotowane do dostarczania produktów i usług, których oczekują ich klienci."

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 5 i 5 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości