PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Samsung nie odpuszcza Apple [wideo]

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/samsung-nie-odpuszcza-apple-wideo-9963.html
QR Code
Samsung nie odpuszcza Apple [wideo]

Maciej Celmer, 4 stycznia 2012, 11:25
Tagi: Apple, Galaxy Tab, iPhone, przerwanareklame.pl, reklama, Samsung, wideo

Trwa bitwa pomiędzy Samsungiem a Apple. To już nie nowość, że producenci sprzętu mobilnego z sali sądowej przenieśli ją na rynek reklamy. Koreański koncern odważnie gra reklamami celując bezpośrednio w firmę z Cupertino i użytkowników jej smartfonów i tabletów.

Tym razem Samsung postanowił uderzyć w Apple nieco dyskretniej. Nie oznacza to, że zagorzali fani marki i osoby interesujące się technologią mobilną niczego nie zauważą. Wręcz przeciwnie, może się nawet okazać, że dyskusja nawiąże do wykorzystywania przez Samsunga patentów amerykańskiej firmy.

O co chodzi? Otóż o to, że Samsung wykorzystał w reklamie swojego tabletu twarz, która widniała na całym spocie Apple reklamującym smartfona iPhone 4S. Z jedną różnicą, zaprezentowana przez Koreańczyków reklama jest znacznie bardziej dynamiczna. Producent postawił na zabawę z rodziną i ukazanie pełni multimedialnych funkcji swojego tabletu.


Można to interpretować na kilka sposobów. Azjatycki gigant na pewno chce wywołać burzę medialną wokół swojego produktu. Zwarzywszy na noworoczne plany, jest mu ona bardzo potrzebna do rozkręcenia sprzedaży. Tym samym jednak skłania do pojawiania się sporej ilości artykułów, które będą, chcąc nie chcąc, reklamą dla Apple. Dziennikarze i blogerzy skoncentrują się na sporze pomiędzy gigantami. Odbiorcy będą interpretować po swojemu, w zależności od upodobań.


Można się tu również doszukiwać nawiązania do wojny patentowej. Samsung zdaje się mówić poprzez reklamę: Za to też nas pozwiecie?

Źródło: przerwanareklame.pl

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 1 i 1 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości