PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Samsung sprzedaje najwięcej smartfonów w Polsce?

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/samsung-sprzedaje-najwiecej-smartfonow-w-polsce-8861.html
QR Code
Samsung sprzedaje najwięcej smartfonów w Polsce?

Maciej Celmer, 24 marca 2011, 13:40
Tagi: Samsung, smartphone, wyniki

Koreańska firma Samsung zakłada, że zakończy pierwszy kwartał 2011 roku w Polsce ze sprzedażą ok. 800 tysięcy telefonów, z tego około 200 tysięcy będzie smartfonami - czytamy w rpkom.pl

Wojciech Wasilewski, dyrektor marketingu Samsung Polska dla rpkom.pl powiedział:

Sprzedaż smartfonów jest w pierwszym kwartale roku „kilkukrotnie" wyższa niż w tym samym okresie 2010 r. Udział Samsunga w polskim rynku smart fonów firma ocenia na 33-35 proc., co czyni z firmy lidera tego rynku. Według danych Samsunga na Nokię, głównego konkurenta koreańskiego koncernu, przypada w Polsce ok. 20 proc. rynku smartfonów

Źródło: rpkom.pl

reklama

Ostatnie opinie internautów

dawid9222 24.03.2011 @ 14:49
A jeszcze niedawno kolorowy wyświetlacz był luksusem... ;D
Ciekawe czy plany i założenia firmy się sprawdzą?
Hajdek 24.03.2011 @ 15:57
Ciekawe czy Samsung przypadkiem nie zaliczył swojej Avilli do smartphone'ów... Ale trzeba przyznać, że tworzy jednak świetne high-end'owe słuchawki. Jego Wave czy Galaxy S posiadają wręcz ponadczasowy układ graficzny PowerVR SGX 540, który zapewnia brak zamułek i zero problemów podczas grania. Telefony koreańskiego producenta odznaczają się także bardzo czułymi i wyraźnymi ekranami dotykowymi (Wave przy cenie niecałego 1000zł przerasta pod względem monitorka nawet IPhone'a 4 (układ graficzny mają ten sam, ale to już inna historia...)). Pozostaje tylko pogratulować Koreańczykom i życzyć kolejnych sukcesów! ; ]
Cami 25.03.2011 @ 16:45
@Hajdek - właśnie, przydałaby się jakaś urzędowa definicja co to jest właściwe ten smartfon... Podobnie Orange niedawno podawał ile ma modeli smartfownów w ofercie, ale bez nazwania co tym właściwie smartfonem jest. Czy definicja - telefon z OS wystarczy? Czy on jest niezbędny? Przecież większość ma obsługę e-mail, internet, czyta pliki biurowe w jakiś sposób (wspomniana Avila ponoć otwiera PDF)... Wielkość ekranu powinna odgrywać znaczenie? Pytań jest więcej.
Cami 25.03.2011 @ 16:48
Po sprawdzeniu i zastanowieniu się - chyba to obecność systemu powinna być decydującym czynnikiem rozróżniającym. Naangielskiej Wikipedii definiują go tak:
http://en.wikipedia.org/wiki/Smartphone
A smartphone is a mobile phone that offers more advanced computing ability and connectivity than a contemporary feature phone.[1] Smartphones and feature phones may be thought of as handheld computers integrated with a mobile telephone, but while most feature phones are able to run applications based on platforms such as Java ME,[2] a smartphone usually allows the user to install and run more advanced applications. Smartphones run complete operating system software providing a platform for application developers.[3] Thus, they combine the functions of a camera phone and a Personal digital assistant (PDA).
Hajdek 25.03.2011 @ 17:33
Czyli w skrócie: smartphone to urządzenie, które oferuje o wiele więcej niż zwyczajny telefon, jednocześnie łącząc w sobie jego możliwości. Obsługuje zaawansowane aplikacje pisane w języku Java ME i zazwyczaj pozwala na uruchomienie lepszych programów, przeznaczonych na dane oprogramowanie. Smartphone'y posiadają kompletny system operacyjny, zapewniający platformy wspierające programistów. Mają funkcję kamery i PDA.
Pozdrawiam, Hajdek

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 4 i 6 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16