PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Siatkarskie Plusy 2009 dla Aleksandry Jagieło i Michała Bąkiewicza

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/siatkarskie-plusy-2009-dla-aleksandry-jagielo-i-michala-bakiewicza-7130.html
QR Code
Siatkarskie Plusy 2009 dla Aleksandry Jagieło i Michała Bąkiewicza

Mariusz Burski, 17 lutego 2010, 14:32
Tagi: Plus, Polkomtel, sponsoring

Plebiscyt Siatkarskie Plusy to jedno z najważniejszych wydarzeń polskiego sportu. Na tegorocznej, zorganizowanej 13 lutego b.r., uroczystości podsumowującej miesięczne głosowanie kibiców wyróżnione zostały gwiazdy siatkówki 2009 roku. Wśród laureatów trzeciej edycji Plebiscytu Siatkarskie Plusy znaleźli się m. in.: Aleksandra Jagieło (Siatkarka Roku), Michał Bąkiewicz (Siatkarz Roku) i Daniel Castellani (Trener Roku). Sponsorem tytularnym Plebiscytu jest operator sieci Plus.

Gala wieńcząca Plebiscyt była świętem wszystkich kibiców siatkówki, określanych przez międzynarodowe środowisko sportowe najlepszymi kibicami na świecie. Bez tak gorącego wsparcia polska piłka siatkowa z całą pewnością nie odniosłaby tak wspaniałych sukcesów jak w 2009 roku. Laureat zeszłorocznego Siatkarskiego Plusa w kategorii Siatkarz Roku, Paweł Zagumny, mówił po odebraniu nagrody: "Mam nadzieję, że odwdzięczę się za tę statuetkę medalem Mistrzostw Europy." Reprezentant Polski dotrzymał słowa - odwdzięczył się złotem. W 2009 roku drużyna panów okazała się najlepsza w Europie, a panie zdobyły brązowe medale na Mistrzostwach Europy Kobiet. Tegoroczne święto polskiej siatkówki było wspaniałą okazją do złożenia gratulacji wszystkim sportowcom i nagrodzenia ich wyjątkowych osiągnięć.

W trakcie Gali Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Mirosław Przedpełski, podkreślił: "Największym wygranym tego Plebiscytu jest polska siatkówka. Nasi sportowcy dokonali w zeszłym roku rzeczy niezwykłych. Dziękuję wszystkim, którzy swoją pracą sprawili, że dzisiejsza uroczystość może być tak wspaniała."

O nagrodach, tak jak w poprzednich latach, zdecydowali kibice w głosowaniu za pomocą wiadomości SMS. To do nich przede wszystkim zwracała się wybrana najlepszą Siatkarką Roku Aleksandra Jagieło: "Jest to dla mnie ogromne zaskoczenie. Dziękuję dziewczynom i trenerom z klubu i reprezentacji. Nagroda ta cieszy szczególnie, ponieważ o jej przyznaniu decydują kibice. Bardzo dziękuję wszystkim fanom!"

Wybór zwycięzców tegorocznej edycji Siatkarskich Plusów nie był prosty, biorąc pod uwagę, że do nagrody nominowani byli najlepsi z najlepszych.

Zwycięzca w kategorii Siatkarz Roku 2009, Michał Bąkiewicz, po odebraniu nagrody powiedział: "Chciałbym podziękować polskim kibicom, szczególnie tym, którzy oddali na mnie głos."

Za Osobowość Roku Kapituła Plebiscytu uznała w tym roku dwóch nominowanych: Jarosława Bauca oraz Zygmunta Solorz-Żaka, którzy w szczególny sposób przyczynili się do popularyzacji polskiej piłki siatkowej.

Galę uświetniły gwiazdy estrady - prowadzący Joanna Liszowska i Zygmunt Chajzer. Na scenie wystąpiła Natalia Kukulska z piosenkami w aranżacji orkiestry Adama Sztaby oraz Golec uOrkiestra. Wśród gości specjalnych znalazł się również Cezary Pazura, który poprowadził aukcję charytatywną na rzecz podopiecznych Fundacji Polsat.

Więcej informacji o plebiscycie znajduje się na stronie http://www.siatkarskieplusy.pl.


Źródło: Plus

reklama

Ostatnie opinie internautów

kibic 19.02.2010 @ 09:29
Brawo Plus:)Wiecie jak docenić naszych czołowych sportowców:)

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 5 i 1 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości