PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Sieć internetowa obejmie całą Małopolskę

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/siec-internetowa-obejmie-cala-malopolske-916.html
QR Code
Sieć internetowa obejmie całą Małopolskę

Piotr Baranowski, 23 kwietnia 2007, 00:48
Tagi: Internet, Telekomunikacja Polska (TP SA), WiFi

Prawie każdy mieszkaniec Małopolski będzie mógł skorzystać z dostępu do szerokopasmowego internetu. To pierwszy taki projekt w Polsce, który ma być wzorem dla innych regionów kraju - informuje Gazeta.pl

Władze województwa i Telekomunikacji Polskiej podpisały już porozumienie w sprawie realizacji projektu o nazwie Małopolska Sieć Szerokopasmowa. Plan zakłada, że w ciągu najbliższych pięciu lat 90 procent gospodarstw w Małopolsce i wszystkie firmy otrzymają możliwość podłączenia się do szerokopasmowego internetu o prędkości transmisji co najmniej 6 Mbit/s przy ściąganiu danych i 1 Mbit/s przy ich wysyłaniu, czytamy w serwisie Gazeta.pl

Internet ma być dostarczony do domostw w całym województwie za pośrednictwem światłowodu. Jednak w najtrudniejszym terenie górskim przy budowie Małopolskiej Sieci Szerokopasmowej wykorzystywane mają być rozwiązania alternatywne dla technologii kablowej - główne przesyłanie sygnału internetowego drogą radiową.

Marek Nawara, marszałek województwa:

To kolejny znaczący krok w kierunku rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Ten projekt zagwarantuje niemal wszystkim gospodarstwom domowym w regionie dostęp do szerokopasmowego internetu.


Maciej Witucki, prezes Telekomunikacji Polskiej:
Tworzenie dostępu do szerokopasmowego internetu jest traktowane przez naszą firmę jako najważniejsza misja na najbliższe lata. Na razie odpowiedzieliśmy na zaproszenie województwa małopolskiego w realizacji tej misji. Chcielibyśmy podobnymi programami objąć całą Polskę, w tym celu zamierzamy współpracować z administracją rządową i samorządową.

Źródło: Gazeta.pl

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 10 i 8 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

All-Star point guard... 3.03.2018, 03:21

Archiwum wiadomości