PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Silna marka - Play

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/silna-marka-play-8819.html
QR Code
Silna marka - Play

Maciej Celmer, 18 marca 2011, 14:24
Tagi: Play, Project4 (P4), ranking

W rankingu polskich marek, które oferują wysoką jakość za przystępną cenę, sieć komórkowa Play zajmuje trzecie miejsce. Jak uważa 81 procent konsumentów, marka jest ważnym czynnikiem przy dokonywaniu zakupu.

Źródło: Play

reklama

Ostatnie opinie internautów

dawid9222 18.03.2011 @ 14:27
Zgadza się, marka jest ważnym czynnikiem podczas zakupów, chociaż czasem można wybrać zamienniki.
W tej branży raczej nie :D
Ciekawe kto zajął się dalsze miejsca? ;-)
Frasier 18.03.2011 @ 14:39
Toż to szok, jak mawiali w pewnym filmie... Cena, jak najbardziej tak, ale JAKOŚĆ? Jakość czego? Połączeń? Od niedawna działa płynny handover do Polkomtela, ale też zdarzają się problemu typu echo w słuchawce, czy metaliczny pogłos. Jakość obsługi? Szkoda pisać. Ceny telefonów? Podrożały...
Niższa pozycja Orange stanowi o braku wspomnianej "przystępnej" ceny... Chyba nadal polski konsument kieruje się głównie nią i gdyby zrobić rozgraniczenie na cenę i jakość, wyniki byłyby inne. Świadczy o tym też obecność Fiata w zestawieniu. O tej marce mozna powiedzieć wiele, ale nie to, że kojarzy się z jakością. Czyli cena przeważyła, choc gdyby spytać Polaka, to wyżej umieściłby szrotwagena zza zachodniej granicy należącego do niepalącej kobiety, jeżdżącej co najwyżej w Niedzielę do Kościoła :-).
Zresztą co ja się rozpisuje, jak na pierwszym miejscu jest tyskie, które z jakością ma tyle wspólnego, co każde masowo rozlewane piwo... Może jestem zbyt wymagający :-).
M&M 18.03.2011 @ 16:15
@Frasier - sądzę, że cena jest nadal decydująca, ale klienci są jednocześnie coraz bardziej wymagający. Nie są jednak w większości przypadków gotowi zapłacić coś "ekstra" za lepszą jakość. Rozmawiamy jednak na zbyt dużym poziomie uogólnienia, bo porównania tego typu można robić na wycinku części populacji
Ilość marek piw powala, ale widać, że właśnie ta branża najlepiej pracuje nad świadomością marki.
Cami 18.03.2011 @ 19:24
A mnie wynik Play nie dziwi. Nie jestem jakąś wielką fanką tej sieci, ale jej wynik świadczy o skuteczności dziłań marketingowych. Pamiętajcie, że pytano tutaj o "opinię", nie o stan faktyczny, czy własne doświadczenia... Ilu z pytanych miało tak naprawdę do czynienia z Play i ich "legendarnym" BOK? Niewielu. Play ma przecież ok. 5 milionów klientów, w tym kto wie ile fikcyjnych przenosin do Play Fresh dla bonusu. Pozostali trzej operatorzy mają po około 14 milionów klientów, zatem wśród próbki badanych była wieksza szansa, że miał do czynienia z ich BOK. Pozytywny odbiór BOK jest niezwykle rzadki.
Co ma dodatkowo Play? Opinię taniej sieci. Jeżeli połączyc te dwa czynniki, czyli mniejszą niż u konkurencji zaznajomienie z jakością obsługi, ale jednocześnie dobrą świadomość cen dzięki działaniom marketingowym, wychodzi miejsce w rankingu :-).
kamilxy 18.03.2011 @ 22:07
Dokładnie, Play jest tak wysoko dlatego, że oferuje niskie stawki połaczeń wychodzących, darmowe rozmowy w sieci i smsy i dla przykładu: Marek ma Orange, Piotrek Play, Marek narzeka bo ma drogo do Play i nie ma smsów za darmo (ehh - TO PRZEZ ORANGE). Piotrek jest zadowolony, bo nie dość, że może Marka spamować smsami to jeszcze dzwoni do kolegów w Play za darmo. Rezultat - 2:0 dla Play. Gdyby dziś zadzwoniła do mnie pani Przepraszamczymogepanuzajac10minut to powiedziałbym, że wole Play (jestem Markiem z opowieści:) Cudze cenicie swego nieznacie:)
A z innej beczki, to ciekawe zestawienie, w POLSCE WYGRAŁBY HARNAŚ.
pozdrawiam:)
Frasier 19.03.2011 @ 07:34
@kamilxy - do tej wymiany zdań dodałbym jeszcze złą opinię o sieciach W3 i ich stawek do Play. Poza negatywnym odbiorem i brakiem zrozumienia dlaczego tak jest (kogo obchodzą jakieś MTR, które swoją drogą znacznie spadły?), marki te są kojarzone z "u nas jest drogo". Poza jakimiś snobistycznymi produktami dla nisz, nikt tego nie chce.
Stawki do Play zawsze wypływją w rozmowach o sieciach i zazwyczaj kończy sie radą - przejdź z całą rodziną do Play, namów znajomych. Oni skorzystaja, a ty nie będziesz miał wyrzutów sumienia, że ktoś płaci więcej ,jak do ciebie dzwoni. Ewentualnie można przejść do Gadu AIR i ich stawki 29 groszy do Play, ale to jest oferta nieznana.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 1 i 3 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16