PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Skargi na operatorów Internetu

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/skargi-na-operatorow-internetu-2107.html
QR Code
Skargi na operatorów Internetu

Michał Gruszka, 28 września 2007, 10:55
Tagi: Internet, Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE)

Co raz więcej polaków posiada stały dostęp do sieci. Niestety nie wszyscy z prędkości oferowanych przez polskich operatorów są zadowoleni. Do UKE wpływa co raz więcej skarg na różnice w prędkościach między wartościami na umowie, a rzeczywistymi.

1 MB/s, 2 Mb/s, 4 Mb/s, 6 Mb/s czy 20 Mb/s. Prędkości łączy internetowych, z miesiąca na miesiąc coraz większe, przyciągają kolejnych klientów Internetu. Kolorowy wyglądają one na papierze, mniej atrakcyjnie podczas rzeczywistego korzystania z Internetu. Jednak znawcy Internetu dobrze wiedzą, że szybkość łączy zależy od wielu czynników, jak chociażby liczby internautów wchodzących na daną stronę.

Przedstawiciele firm oferujących dostęp do Internetu przyznają, że nie mogą zagwarantować, przez cały czas trwania umowy, maksymalnej prędkości widniejącej na papierze umowy. Mało kto zwraca uwagę, ale w większości regulaminów widnieje zapis, że operator nie ponosi odpowiedzialności za powolne łącza, tym bardziej, że oferta zakłada prędkość „do”, czyli np. do 1 Mb/s.

Rzecznika UPC Polska, w rozmowie z dziennikiem Metro przyznaje, że UPC nie gwarantuje prędkości oferowanych usług – dodając - podobnie jak każdy inny dostawca Internetu dla użytkowników indywidualnych. Podobnie wypowiada się dla Metra rzecznik Tele2, mówiąc, że jego firma zapewnia transfer od klienta do centrali, a potem już bywa różnie, np. blokowanie serwerów, za co internetowy dostawca nie odpowiada.

Okazuje się jednak, że na gwarantowana prędkość swoich łączy mogą liczyć między innymi klienci biznesowi czy instytucjonalni, którzy mogą negocjować indywidualne warunku umowy, a za usługę zapłacą znacznie więcej.

Być może wkrótce internetowi operatorzy będą zmuszeni poprawić parametry swoich usług. Do Urzędu Komunikacji Elektroniczny napływa coraz więcej skarg na jakość internetowych ofert, w tym celu do końca 2007 roku ma powstać system kontroli usług internetowych.

Źródło: Metro, Media2

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 13 i 7 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości