PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Skype podnosi ceny połączeń telefonicznych

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/skype-podnosi-ceny-polaczen-telefonicznych-155.html
QR Code
Skype podnosi ceny połączeń telefonicznych

Piotr Baranowski, 19 stycznia 2007, 12:00 (ostatnio zmodyfikowano w piątek, 19 stycznia 2007 o 12:03)
Tagi: VoIP, Skype

Skype postanowił wprowadzić opłatę za samo zainicjowanie połączenia z innym numerem. Jeżeli nasza rozmowa będzie trwała dłużej niż 5 sekund, z naszego konta oprócz opłaty za połączenie zniknie dodatkowo 17gr!

Jak pisze na swoim blogu Piotr Konieczny opłata jest uzależniona od ustawionej w naszym koncie waluty.

Piotr Konieczny:

Jeśli, jak ja, macie ją w EUR a nie w PLN, to za zainicjowanie połączenia zapłacicie: 0.045 EUR. (Dollar: 0.045 (!), Funt: 0.033). Jak widać, najkorzystniej jest się rozliczać w dolarach amerykańskich.


Chwyt marketingowy?Wszystko wskazuje na to, że Skype chce od użytkowników pobierać stałą opłatę abonamentową, wraz z wprowadzeniem SkypePRO. Polegać ma ona na comiesięcznej stałej opłacie w wysokości 2 EUR, w zamian za to będziemy mogli dzwonić za 17 gr brutto (0.045 EUR) bez względu na czas połączenia.


Piotr Konieczny:
Podwyżka cen SkypeOuta ma zapewne zachęcić obecnych użytkowników do przejścia na SkypePro. I wiele internautów automatycznie przejdzie na SkypePro; bo nie potrafią liczyć i będą skuszeni słowami "innowacyjna usługa" oraz "niezależnie od długości połączenia".

Skype gra nieczysto

SKype nie zdecydował się poinformować swoich klientów poprzez e-mail o zmianach w swojej ofercie, pomimo przesyłania informacji o każdej zmianie w swoich usługach. Drobne niedopatrzenie czy działanie celowe na szkodę swoich klientów?

reklama

Ostatnie opinie internautów

tranceman 20.01.2007 @ 00:09
ja kozystam ze skype'a do dzwonienia do polski z zagranicy i jestem bardzo zadowolony jak za pol godziny place cos ok 50 centow euro i i nawet jakby brali 2E na miesiac abonamentu to bym dzwonil bo polaczenia sa smiesznie tanie ;)
Moles 20.01.2007 @ 00:29
Są ciekawwsze alternatywy niż skype i tańsze.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 15 i 7 wynosi: