PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Słoneczny LG GD510

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/sloneczny-lg-gd510-7196.html
QR Code
Słoneczny LG GD510

Mariusz Burski, 1 marca 2010, 14:10
Tagi: bateria słoneczna, LG, nowy telefon

Na polskim rynku pojawił się nowy telefon LG Electronics - LG GD510 - małe, lekkie urządzenie, które wyposażone zostało w niezbędne dla współczesnego użytkownika funkcje, takie jak aparat fotograficzny czy bezpośredni dostęp do portali społecznościowych. Ponadto energooszczędna ładowarka, dodatkowy panel słoneczny oraz materiały, z jakich został wykonany, czynią z niego rozwiązanie idealne dla osób, które chcą świadomie dbać o środowisko.

LG GD510 ma wyjątkowo niewielkie rozmiary - 97.8x49.5x11.2mm i waży jedynie 87g. Mimo to, 3-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 240x400p (QWGA) pozwala bez przeszkód poruszać się po intuicyjnym menu, co istotnie ułatwia dostęp do stron internetowych. Dzięki dodatkowym aplikacjom, istnieje też możliwość społecznej interakcji na Facebooku oraz czytania i umieszczania wpisów bezpośrednio na Twitterze. Nawigację, oprócz ekranu dotykowego, usprawnia jeden uniwersalny przycisk - umieszczony z przodu telefonu pełni jednocześnie funkcję klawiszy Menu, Wyślij i Zakończ, a zielone lub czerwone podświetlenie wokół niego sygnalizuje aktualną funkcję.

Telefon, choć niewielki, posiada wbudowany aparat fotograficzny o rozdzielczości 3MP, odtwarzacz plików muzycznych, w tym MP3, AAC, AAC+, WMA, RA, ale także w odbiornik radio FM. LG GD510 wyświetla także pliki wideo w formacie MPEG4 (WQVGA) oraz nagrywa w formacie MPG4 (QVGA). Do przechowywania niezbędnych informacji, kontaktów, zdjęć, muzyki, czy filmów, posiadacze tego telefonu będą mogli wykorzystać karty pamięci SD o pojemności do 8 GB.

W LG GD510 zadbano także o dobrą komunikację z innymi urządzeniami - aby podłączyć telefon do komputera, można skorzystać z portu USB (2.0) lub portu Bluetooth (2.1; A2DP, EDR). Ułatwi to przesyłanie danych, np. synchronizację książki adresowej. Telefon będzie widoczny dla komputera, jako kolejny dysk wymienny.

Telefon LG GD510 jest rozwiązaniem w pełni ekologicznym - decyduje o tym kilka ważnych względów. Po pierwsze materiały, z jakich został wykonany, są całkowicie pozbawione polichlorku winylu (PCW) i substancji halogenowanych. Po drugie, umożliwiono podłączenie do telefonu dodatkowego panelu słonecznego, co pozwala doładować baterię czystą energią ze słońca. Dostępne w menu funkcje Eco-tree i Eco-calculator wyświetlają użytkownikom informacje o tym, o ile zmniejszyli oni emisję dwutlenku węgla do atmosfery, dzięki wykorzystaniu energii słonecznej. Projektanci zadbali także o to, by w trosce o środowisko naturalne, a także w celu kształtowania i wspierania dobrych przyzwyczajeń, telefon sygnalizował koniec ładowania baterii podłączonej do energooszczędnej ładowarki. Nawet opakowanie telefonu wykonano z przyjaznego środowisku papieru makulaturowego, na który naniesiono nadruk z wykorzystaniem atramentu sojowego. Telefon LG GD510 oczywiście spełnia rygorystyczne wymogi dyrektywy RoHS Unii Europejskiej.

Panel słoneczny to rozwiązanie, dzięki któremu brak dostępu do źródła prądu nie jest przeszkodą w komunikacji - funkcja szczególnie przydatna w czasie wakacyjnych eskapad. Aby wykonać 3 minutową rozmowę, potrzebujemy jedynie 11 minut ładowania przy bezchmurnym niebie, czas ten wydłuża się w zależności od zachmurzenia, np. przy pogodzie umiarkowanej będą to 24 minuty ładowania.

Sugerowana cena detaliczna - 499 zł.


Źródło: LG

reklama

Ostatnie opinie internautów

babeo 2.03.2010 @ 07:38
Przecież ten telefon od około miesiąca jest już normalnie w sklepach....
wasyl 4.03.2010 @ 18:03
No musi być od jakiegoś czasu skoro dał już radę sprzedać się ilości miliona egzemplarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 4 i 4 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości