PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Sony Ericsson zbada Twoją krew

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/sony-ericsson-zbada-twoja-krew-5256.html
QR Code
Sony Ericsson zbada Twoją krew

Piotr Baranowski, 22 grudnia 2008, 13:22
Tagi: bezpieczeństwo, Sony Ericsson

Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego (UCLA) przystosowali telefon Sony Ericssona, tak, aby mógł pobierać i badać próbki krwi. Według nich urządzenie doskonale nadaje się do zdalnego wykrywania chorób, m.in. HIV.

Naukowiec, dr Aydogan Özcan opracował oprogramowanie, które pozwala zbadać krew. Wystarczy umieścić próbkę krwi na płytce i zrobić zdjęcie aparatem. Następnie specjalne oprogramowanie wraz z przefiltrowanym światłem zidentyfikuje konkretną grupę komórek.

Wysłanie, analiza i wykrycie choroby ma potrwać jedynie kilka minut.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Macol 22.12.2008 @ 15:15
Hmm... nie powiem, ciekawe ale widze w tym kilka niejasnosci... Co sie stanie jesli obiektyw aparatu bedzie lekko zabrudzony, czy nie wplynie to na wynik badania? Poza tym w komorkach aparat aparatowi nie rowny i nawet w tej samej serii moga sie trafic dwa zupelnie roznie dzialajace urzadzenia. Ja bym jednak badanie krwi zostawil instytucjom medycznym ;P

Poza tym badanie wlasnej krwi telefonem komorkowym ... dla mnie to troche przerazajace ;)
krzychu.pl 23.12.2008 @ 21:57
Uważam badanie krwi telefonem komórkowym za dobry pomysł, ponieważ może to sprzyjać częstszym badaniom krwi - co oczywiście nie powinno wykluczać regularnych 'normalnych' badań i wizyt u lekarza. Pomysł ten można rozszerzyć o badanie poziomu cukru we krwi co bardzo ułatwiłoby życie wielu cukrzykom, których liczba jest coraz większa. A takie badanie cukrzycy muszą robić codziennie. Mógłby więc by być popyt na takiego typu rozwiązania o ile będą dopracowane i rzetelnie sprawdzone.
Cieszy, że telefony komórkowe mogą nie tylko służyć do zabawy ale oprócz prostych funkcji jak rozmowy, pisanie smsów mogą być pomocne i użyteczne.
raf56 28.12.2008 @ 22:51
Dosyć ciekawie brzmi ten pomysł,kto wie,jeśli badania nad tym system przebiegną poprawnie to może za parę lat takie coś zostanie wprowadzone do powszechnego użytku.W ciągu ostanich lat postęp jeśli chodzi o branżę telefoniczną jest coraz więlszy,już dzisiaj projektanci i specjaliści z branży snują przyszłościowe wizje które nas zwykłych użytkowników przyprawiają o zawrót głowy,ale kto wie
co będzie za 5,10 lat.Jeśli spojrzymy na to poprzez pryzmat tego co było 10 lat temu kiedy posiadanie telefonu komórkowego nie było jeszcze zbyt powszechnym zjawiskiem,teraz nie możemy wyobrazić sobie życia bez telefonu i jego funkcji,dziś telefon komórkowy to urządzenie wielofunkcyjne:mp3,aparat,wideo,internet to w telefonie stało się już standardem,kto wie co będzie standardem za 10 lat.Co do pomysłu naukowców z UCLa też ciekawi mnie kilka kwestii dt.tego wynalazku które poruszyli Macol i krzychu.pl.Na pewno w prespektywie dzisiejszej zastąpienie zwykłych badań tym urządzeniem nie wchodzi w grę.
cmoku7 5.01.2009 @ 10:50
kupie dla babci hehehehehe

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 12 i 2 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Nike air max 90... 30.11.2017, 09:03