PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Spółka Impulsy z GK ATM S.A. z sukcesem zakończyła 2009 rok

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/spolka-impulsy-z-gk-atm-s-a-z-sukcesem-zakonczyla-2009-rok-7034.html
QR Code
Spółka Impulsy z GK ATM S.A. z sukcesem zakończyła 2009 rok

Mariusz Burski, 1 lutego 2010, 18:07
Tagi: ATM

Należąca do grupy kapitałowej ATM Impulsy Sp. z o.o. zakończyła miniony rok licznymi wdrożeniami produktu dedykowanego dla służby zdrowia — Medicus On-Line. Spółka ta drugi rok z rzędu zdobyła za swój autorski produkt prestiżową europejską nagrodę EuroCertyfikat 2009.

Medicus On-Line jest systemem informatycznym wspomagającym zarządzanie szpitalem i przychodnią (zarówno publiczną, jak i prywatną). Umożliwia prowadzenie pełnej dokumentacji, a na jej podstawie dokonywanie rozliczeń z Narodowym Funduszem Zdrowia. Oferowany przez Impulsy Sp. z o.o. system łączy w sobie część administracyjną, medyczną (w tym laboratorium analityczne) oraz diagnostykę obrazową. Jest zintegrowany z wszelkimi rozwiązaniami wykorzystującymi kody kreskowe: kartami identyfikującymi pacjentów w przychodni, opaskami na rękach pacjentów w szpitalu, dokumentami oznakowanymi kodami itp.

Wdrożenie Medicus On-Line w ZOZ "Medical" w Puławach

W styczniu zakończyło się wdrożenie systemu informatycznego Medicus On-Line (MOL) w Zakładzie Opieki Zdrowotnej "Medical" w Puławach. System obsługuje część medyczną przychodni, czyli rejestrację, kompletną dokumentację pacjenta, rozliczenia z NFZ oraz - co jest nowością - został zintegrowany z plastikowymi kartami identyfikacyjnymi dla pacjentów.

Plastikowa karta zastępuje dokument tożsamości. Widnieje na niej imię, nazwisko, indywidualny numer pacjenta i kod kreskowy. W rejestracji pacjent podaje kartę i rejestratorka po wczytaniu kodu kreskowego ma natychmiastowy dostęp do danych pacjenta w systemie. W ten sposób może trzema kliknięciami zapisać go na wizytę czy udzielić odpowiednich informacji. Takie rozwiązanie przyspiesza pracę i skraca kolejki.

"Na początku wszyscy byli pełni obaw jak to będzie, kiedy zamiast tradycyjnej papierowej dokumentacji zaczniemy wprowadzać wszystkie informacje o pacjentach do komputerów. Szybko jednak okazało się, że można pracować w ten sposób i cały czas odkrywamy nowe pozytywne strony informatyzacji" - powiedziała dr Elżbieta Gałczyńska-Czerniec, lekarz rodzinny i kierownik ZOZ.

Kolejnym etapem unowocześnienia pracy przychodni będzie umożliwienie pacjentom zapisywania się na wizyty i badania na specjalnie przygotowanej do tego celu stronie internetowej. Podobne rozwiązania funkcjonują z powodzeniem u innych klientów firmy Impulsy.

Liczne wdrożenia Medicus On-Line w całej Polsce

Wspomnianą usługę e-rejestracji wprowadzono z sukcesem w Wojewódzkim Szpitalu w Koszalinie, umożliwiając pacjentom zapisanie się na wizytę do wybranego lekarza właśnie z wykorzystaniem strony internetowej. Wszelkie informacje dotyczące zaplanowanej wizyty, np. potwierdzenie czy zmiana jej terminu dokonana przez pacjenta, otrzymuje on zwrotnie pocztą elektroniczną.

Kompleksowego wdrożenia systemu Medicus On-Line dokonano pod koniec roku w Samodzielnej Publicznej Przychodni Wiejskiej Gminy Chojnice, czego efektem było połączenie ze sobą rozproszonych placówek medycznych na terenie województwa. Również tutaj został zainstalowany i uruchomiony system e-rejestracji, umożliwiający pacjentom zdalny dostęp do lekarzy pierwszego kontaktu oraz specjalistów.

We wdrożeniu dokonanym przez Impulsy Sp. z o.o. w Szpitalu Powiatowym im. M. Kajki w Mrągowie wykorzystana została opcja integracji z oznaczeniami kodami kreskowymi, które wydrukowane są na każdym dokumencie generowanym z systemu i na opaskach na rękę dla noworodków. Dzięki temu dostęp do danych pacjenta jest natychmiast po sczytaniu kodu skanerem. Zastosowane rozwiązanie oszczędza czas pacjentów i personelu. Wdrożenie systemu obejmuje kompleksowo pracę całego szpitala, w tym: oddziały, izbę przyjęć, SOR, laboratorium, aptekę itd.

Ponadto w 2009 roku system Medicus On-Line został z powodzeniem wdrożony w kilku placówkach medycznych w Warszawie, m.in. w prywatnych klinikach rehabilitacyjnych "Feniks Medica" i "Etos", a także w Szpitalu Specjalistycznym MSWiA w Otwocku.


Źródło: ATM

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 13 i 8 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości