PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Sponsorowany: Stwórz swój własny portal

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/sponsorowany-stworz-swoj-wlasny-portal-5252.html
QR Code
Sponsorowany: Stwórz swój własny portal

Piotr Baranowski, 21 grudnia 2008, 12:53
Tagi: brak

Portali i serwisów, w których można przeglądać najnowsze informacje pojawia się coraz więcej. Układ ich strony dostosowany jest do potrzeb przeciętnego użytkownika, ale nie zawsze do naszych własnych. Cafenews.pl daje możliwość stworzenia osobistego portalu.

Każdy z nas jest inny, ma inne zainteresowania i inne potrzeby. Układ rubryk w najpopularniejszych polskich portalach nie odzwierciedla jednak naszej indywidualności. Oczywiście do wszystkiego można się przyzwyczaić, ale nie ma takiej potrzeby.

Cafe News to pierwszy w Polsce i najlepszy według miesięcznika PC Word Komputer agregator treści, który daje możliwość stworzenia własnego portalu. Wśród partnerów Cafe News jest ponad 220 serwisów o różnej tematyce. Wśród nich między innymi Bankier.pl, Chip.pl, Korba.pl, Kozaczek.pl, Medigo.pl, Filmweb.pl, Mediarun.pl, Jobs.pl, Sport24.pl, Nuta.pl, Stopklatka.pl, Dziennik Internautów, Brief.pl, Businessman.pl, Waluty.com, Inwestycje.pl, Nf.pl, Newsline.pl, Dlastudenta.pl i oczywiście Pasjagsm.pl. Wystarczy wejść na http://cafenews.pl.

Spośród podanych kategorii należy wybrać te, które Cię interesują i potwierdzić wybór poprzez kliknięcie w przycisk "OK.". Portal załaduje wszelkie kanały informacyjne, które należą do danego działu. Na tym można poprzestać, ale portal daje więcej możliwości. Poszczególne boksy możesz przestawiać, zmienić liczbę i sposób wyświetlania newsów (każdą z zakładek możesz ustawić indywidualnie, klikając przycisk ustawienia w belce tytułowej) oraz wstawiać moduły użyteczne z twojego punktu widzenia. Wśród dostępnych są popularne gry takie jak np. Mario Bross, moduł poczty dzięki któremu z jednego miejsca będziesz mógł wejść na swoją skrzynkę e–mail, program TV, biorytm, pogoda, wyniki lotto, a także wszelkie przeglądarki i wiele innych. Wszystko to daje możliwość dostawania wyglądu portalu do własnego gustu i upodobań.

Później wystarczy kliknąć w "Nowy użytkownik" w prawym górnym rogu ekranu i zalogować się. Na podany adres e-mail przyjdzie poczta (uwaga, Gmail wstawia ją do spamu) z linkiem aktywującym konto. Wtedy już, z każdego miejsca na świecie po wpisaniu w przeglądarkę cafenews.pl i zalogowaniu się, załaduje się portal indywidualnie stworzony przez internautę.

Mimo początkowego zdefiniowania kategorii wyświetlanych kanałów w każdej chwili istnieje możliwość dodania dowolnego, nowego kanału informacyjnego RSS. Aby dodać serwis Pasjagsm.pl trzeba kliknąć w pasek "dodaj zawartość" (u góry po prawej stronie).

Na ekranie monitora ukaże się zbiór posegregowanych tematycznie kanałów informacyjnych. Teraz wystarczy wpisać newsline (na dole) i nacisnąć "szukaj". Po tej akcji pojawią się foldery tematyczne, w którym znajdują się kanały serwisu. Po kliknięciu w przycisk "dodaj" kanał załaduje się na portalu.

"Cafe News to witryna, którą naprawdę warto ustawić jako stronę startową w przeglądarce" – ocenił PC Word Komputer, po wygranej Cafe News w rankingu na portal osobisty czyli dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb.

Dzięki cafenews.pl użytkownik czuje się, jakby pracował z aplikacją zainstalowaną na własnym komputerze, podczas gdy w rzeczywistości nie ma konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania. Jedyne, co potrzeba to zwykła przeglądarka internetowa.

reklama

Ostatnie opinie internautów

dita 21.12.2008 @ 16:18
Bardzo dobry pomysł. Nareszcie po wejściu na stronę można uzyskać informację, które nas interesują.
Nie masz ochoty na czytanie o polityce? Proszę bardzo.
A może masz już dosyć 'ciekawostek' z życia gwiazd? Nie ma sprawy.
Ustawiamy i czytamy to co chcemy.
Gratuluje pomysłu.
pioytrula 21.12.2008 @ 18:51
Jestem już użytkownikiem tego portalu, ale jakoś mnie nie przekonuje! Coś zakręcony jest-albo ja jestem :) Mam skonfigurowaną przeglądarkę tak, że nie muszę korzystać z portali jak nie potrzebuję. Szybkie wiadomości też sobie ustawiłem i przestałem używać Cafe News. Mimo wszystko portal oceniam pozytywnie i życzę powodzenia pomysłodawcom!
mnc 21.12.2008 @ 23:03
nic nowego i nic rewolucyjnego. iGoogle ma od dawna duzo wieksze mozliwosci. w cafenews jest sie ograniczonym do 220 dostawcow tresci,w iGoogle moge wybierac sposrod kilku (kilkunastu) tysiecy z calego swiata, a jak mi brakuje gotowej ramki z rss z jakiegos portalu, to moge sobie sam taka dopisac i nie ogranicza mnie to, kto jest partnerem agregatu. poza tym moge sobie skonfigurowac setki innych elementow, krore nigdy w cafenews sie nie pojawia. co do layoutu tez w zaden sposob nie jestem ograniczony - kazdy moze stworzyc swoj wlasny.
lena 5.01.2009 @ 16:41
Korzystam z cafnews dość długo. I tak jak w przypadku igoole mogę sobie ustawić dowalny rss, jaki sobie tylko znajdę. Layout i opcje dodatkowe pozwalają na stworzenie naprawdę fajnego portalu. Ja mam np. wstawioną ramkę ze dzjęciem ukochanego.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 15 i 3 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości