PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Stacje nadawcze nie są szkodliwe

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/stacje-nadawcze-nie-sa-szkodliwe-3411.html
QR Code
Stacje nadawcze nie są szkodliwe

Michał Gruszka, 18 lutego 2008, 12:59
Tagi: bezpieczeństwo, BTS, Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE)

Od pewnego czasu, coraz częściej widać donosy na temat walki lokalnych społeczności z operatorami, chcącymi postawić swoje maszty na terenie osiedli. Spółdzielnie mieszkaniowe w proteście zaczęły masowo wypowiadać umowy.

Anna Streżyńska, prezes UKE powiedziała:

Mam sygnały, że spółdzielnie mieszkaniowe - wskutek protestów mieszkańców - masowo wypowiadają umowy sieciom komórkowym. Wszystko dlatego, że wciąż pokutuje pogląd, iż stacje bazowe telefonii komórkowej są szkodliwe.

Pani prezes zapewnia, że jest odwrotnie. Komórka, która musi szukać odległego masztu, działa z większą mocą i jest bardziej szkodliwa niż sam maszt.

Źródło: media2

reklama

Ostatnie opinie internautów

wezywiusz 18.02.2008 @ 15:40
Zgadzam się z Panią Anią. Telefon komórkowy jest bardziej szkodliwy od masztu. Nie wiem ile prawdy w tym że jeśli znajdujemy się w odległości mniejszej niż 100 metrów od masztu jest to szkodliwe, ale z drugiej strony gdzie stawiane są maszty w tak małej odległości od osiedli ? bądź domów jednorodzinnych ?
ptaku 18.02.2008 @ 19:35
jak najbardziej prawda. sam pracuje w firmie telekomunikacyjnej i wiem że telefon jest jakieś 4 x bardziej niebezpieczny a on jest przy głowie. Stacje bazowe są na dachu i są regularnie badane pod tym względem.
toporek 18.02.2008 @ 23:17
e tam, pewnie babcie kościelne tak myślą. Dla nich wszystko to co jest widoczne i ma w sobie trochę nowej techniki od razu skazują na śmietnik. Wszystko im przeszkadza. Mnie tam nie przeszkadzają żadne maszty, tym bardziej cieszyłbym się gdyby stał taki jeden blisko mnie. W końcu pożegnałbym problemy ze słabym sygnałem i niską jakością rozmów :)
Jes 20.10.2009 @ 17:10
1. badane <rotfl>... w pasmie promieniowania cieplnego - faktycznie skuteczne pomiary - nie ma co.
2. telefonu kom. używasz stosunkowo żadko, maszt promieniuje cały czas, spisz, jesz, odpoczywasz... slowem hodujesz raka.
Mieszkanie przy liniach wysokiego napięcia też kiedyś było uznawane za bezpieczne... Zmieniła się grupa interesów - problem pozostał.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 2 i 8 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16