PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Stanowiska Motoroli do pobierania danych biometrycznych uruchomione w Norwegii

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/stanowiska-motoroli-do-pobierania-danych-biometrycznych-uruchomione-w-norwegii-2553.html
QR Code
Stanowiska Motoroli do pobierania danych biometrycznych uruchomione w Norwegii

Michał Gruszka, 15 listopada 2007, 14:46
Tagi: ciekawostka, Motorola

Motorola opracowała i dostarczyła 21 stanowisk do pobierania danych biometrycznych zabudowanych w formie kiosku, które zostały uruchomione jako część norweskiego pilotażowego systemu wydawania paszportów oraz wiz. Zostały one opracowane we współpracy z norweskim Ministerstwem Spraw Zagranicznych i norweską Narodową Policyjną Służbą Przetwarzania Danych (National Police Computing and Material Service).

W ramach kompleksowego programu pilotażowego 11 stanowisk będzie wykorzystane i testowane w Norwegii, pozostałe 10 zaś zostało rozmieszczonych w pięciu ambasadach: w Kairze, Kijowie, Londynie, Nairobi oraz Sztokholmie.

Stanowiska umożliwiają pobranie dwuwymiarowego obrazu twarzy, odcisków palców (dziesięć palców do wiz oraz dwa palce do paszportów) oraz podpisu osoby ubiegającej się o paszport lub wizę. Wszystkie pobierane dane biometryczne są zgodne z normami ICAO (International Civil Aviation Organization – Organizacja Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego).

Bernet Lingaas z norweskiej Narodowej Policyjnej Służby Przetwarzania Danych. powiedział:

Użycie danych biometrycznych jest rozsądnym i nowoczesnym sposobem zapewnienia autentyczności dokumentów podróżnych oraz weryfikacji tożsamości osób. We współpracy z Motorolą opracowaliśmy system, który poprawia bezpieczeństwo bez wpływu na obecnie stosowane procesy dotyczące wiz i paszportów.


Mimo że program jest w fazie pilotażu, oczekuje się, że przyczyni się on do zapewnienia autentyczności paszportów i wiz oraz weryfikacji tożsamości ich okazicieli. Co więcej, ograniczy on możliwości posługiwania się zgubionymi lub skradzionymi paszportami i wizami. Większa wiarygodność dokumentów podróżnych zracjonalizuje koszty procedury wydawania paszportów oraz wiz, dzięki zmniejszeniu liczby fałszywych aplikacji.

Kiosk pobierania danych biometrycznych Motoroli oraz związane z nim oprogramowanie współpracują z istniejącymi norweskimi systemami paszportowym i wizowym. Dzięki temu możliwa jest bezproblemowa integracja biometrycznych dokumentów podróżnych z istniejącymi procesami i infrastrukturą.


John Gherghetta, prezes działu Government & Public Safety firmy Motorola. powiedział:
Norwegia jest jednym z pierwszych krajów, który wprowadził pobieranie trzech cech biometrycznych do paszportów i wiz w jednym kiosku. Kioski są łatwe w użyciu, posiadają intuicyjny interfejs użytkownika, który w prosty sposób przeprowadza osobę ubiegającą się o wizę lub paszport przez proces pobierania danych biometrycznych. Operator stanowiska może monitorować jakość pobieranych danych biometrycznych, nadzorować proces i w razie potrzeby pomóc osobie, której dane są pobierane.
reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 11 i 4 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości