PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Stanowisko Orange w sprawie stosowania środków pirotechnicznych podczas spotkań Orange Ekstraklasy

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/stanowisko-orange-w-sprawie-stosowania-srodkow-pirotechnicznych-podczas-spotkan-orange-ekstraklasy-1734.html
QR Code
Stanowisko Orange w sprawie stosowania środków pirotechnicznych podczas spotkań Orange Ekstraklasy

Piotr Baranowski, 31 sierpnia 2007, 11:55 (ostatnio zmodyfikowano w piątek, 31 sierpnia 2007 o 11:56)
Tagi: Orange, Polska Telefonia Komórkowa (PTK Centertel), sponsoring

PTK Centertel, operator Orange, od początku swojego zaangażowania w sponsoring piłki nożnej popiera inicjatywy kibiców ubarwiające mecze OE. Akcje na trybunach nie mogą jednak oznaczać łamania obowiązującego prawa - pisze PTK Centertel w przesłanym do redakcji oświadczeniu.

PTK Centertel systematycznie i konsekwentnie wspiera rozwój polskiej piłki nożnej i idei sportowej rywalizacji według zasad fair play. Sponsorując Orange Ekstraklasę firma daje wyraz sportowej pasji, a poprzez programy Orange Fair Play i Gram Fair - troski o przejrzystość zasad na boisku i na trybunach.

Podstawowym założeniem Orange Fair Play była wiara w polskich kibiców, którzy wspólnie z Orange od początku chcieli „odczarować" polskie stadiony, sprawić, by były kolorowe, przyjazne i bezpieczne. Dzięki ich zaangażowaniu, poświęcanemu czasowi i środkom, widowiska Orange Ekstraklasy zyskały niepowtarzalne oprawy, przełamujące panujące stereotypy o kibicach piłkarskich. Kluczową dla powodzenia programów stała się współpraca z Klubami Kibica m.in. Wiara Lecha. Promowanie i wspieranie takich godnych naśladowania postaw jest dla Orange zarówno przyjemnością, jak i zaszczytem.

Nieodłączną częścią kampanii Orange Fair Play jest projekt Stadion Kolejki, w którym Kluby Kibica są nagradzane za najbardziej widowiskowe oprawy spotkań Orange Ekstraklasy. Konkurs sprawił, iż kibice z równym zainteresowaniem śledzili wydarzenia na boisku i akcje kibiców na trybunach.

Po sukcesie i uznaniu, jakie zdobył wśród kibiców program Orange Fair Play, kolejnym krokiem stał się program Gram Fair. Jest on kierowany już nie tylko do kibiców piłki nożnej odwiedzających stadiony piłkarskie i zasiadających przed telewizorami, ale do szerokiego grona odbiorców, w tym do grona tzw. „milczącej większości" miłośników piłki nożnej.

Wydarzenia ostatnich dni stały się okazją do powracającej regularnie dyskusji o dopuszczalnych formach i środkach wykorzystywanych podczas opraw spotkań OE. Stało się to za sprawą kary, jaką Komisja Ligi spółki Ekstraklasa S.A nałożyła na Stowarzyszenie Wiara Lecha za używanie środków pirotechnicznych podczas oprawy meczu pomiędzy Zagłębiem Lubin i Lechem Poznań.

W świetle Ustawy o organizacji imprez masowych, wnoszenie i używanie środków pirotechnicznych jest niezgodne z prawem. Mimo niepodważalnej atrakcyjności, jaką zapewniają oprawy meczów z wykorzystaniem rac i innych środków pirotechnicznych, ich stosowanie podczas spotkań Orange Ekstraklasy jest niedozwolone, gdyż priorytetem jest bezpieczeństwo kibiców na stadionach. Według takich zasady opracowano także regulamin konkursu Stadion Kolejki, według którego Orange nagradza oprawy realizowane w ramach obowiązujących przepisów.

Zasady bezpieczeństwa na stadionach, podobnie jak zasad rozgrywania spotkań, ustalane są przez takie podmioty jak FIFA, PZPN i Ekstraklasa S.A. PTK Centertel, operator Orange, nie może więc być stroną w negocjacjach pomiędzy Stowarzyszeniem Wiara Lecha, a spółką Ekstraklasa.

Jednocześnie mając za cel dalszy rozwój polskiej piłki nożnej i atrakcyjność rozgrywek Orange Ekstraklasy, PTK Centertel chętnie weźmie udział w szerokiej dyskusji o formach dopingowania zawodników i budowaniu niepowtarzalnej atmosfery sportowego widowiska podczas spotkań Orange Ekstraklasy. PTK Centertel dalej będzie prowadzić programy Orange Fair Play, Gram Fair i tak doceniany przez rzesze kibiców Stadion Kolejki, respektując w każdym przypadku obowiązujące przepisy i normy prawa.
reklama

Ostatnie opinie internautów

Kolejorz 31.08.2007 @ 15:53
Przestańcie tu sobie morde Legią wycierac! Czy wy kompletnie nie rozumiecie o co w tej akcji chodzi? Nie ma znaczenia przynależność klubowa! Jedyna nasza szansa w jedności. A Legii należy obecnie współczuć i ich wspierać w walce z zarządem. Takie nastały czasy..
Piknik 31.08.2007 @ 17:37
Niezły bełkot :-( Wygląda na to, że Orange (podobnie jak niektórzy napinacze) najwyraźniej nie rozumie o co w tym wszystkim chodzi ...
jack 1.09.2007 @ 00:30
to wlasnie typowe pieprzenie" w swietle ustawy"
drodzy prawnicy PTK nie ma nic napisane o nakladaniu kar przez ESA, wiecej nie ma nic napisane o nakladaniu kar, niech sie zajmie tym prokuratura i sady a ESA niech naklada kary w wysokosci 500PLN za piro i 0,5mln za wtargniecie na murawe podczas meczu
sylwia 1.09.2007 @ 13:58
za to,że staramy sie uatrakcyjniac mecze Lecha mamy miec kare...?? To bzdura!! Nikomu nic złego sie nie stało...nie jesteśmy niebezpieczni dla otoczenia!! Moim zdaniem to bolesna kara...:/
gosia 13.09.2007 @ 23:06
Ciekawe, że za używanie rac i tworzenie "niby" niebezpieczeństwa na nas nałożono karę, a tego, że na meczu z Legią warszawscy kibice odpalili race i zaczęli je rzucać w kierunku kibiców Lecha siedziących w sektorze obok, na murawę za linię boczną boiska itd. w ten sposób tworząc realne zagrożenie dla ludzi to jakoś pozostało zupełnie bez echa. Zastanawiająca sytuacja... Jedni karę dostają inni nie. Więc w chwili obecnej rozumiem, że gdybyśmy podczas meczu z Zagłębiem po odpaleniu rac zaczęli je rzucać gdzie popadnie to kary bysmy nie otrzymali... a tak odpowiedzialni ludzie trzymający race obeszli się z nimi w sposób gdzie nikomu nic się nie stało... Cóż. pożałowania godne!!
KKS 26.09.2007 @ 10:01
Kolejoorz ma NAJLEPSZA PUBLICZNOSC W POLSCE jak nie w Europie !! i takie PZPN niepozwala srodkow pirotechnicznych uzywac :/ a jakos legia jak rzucala race to bylo dobrze hmm ??

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 12 i 11 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości