PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Stanowisko PTC w sprawie wpisu do KRS

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/stanowisko-ptc-w-sprawie-wpisu-do-krs-513.html
QR Code
Stanowisko PTC w sprawie wpisu do KRS

Piotr Baranowski, 2 marca 2007, 13:27
Tagi: Elektrim, Elektrim Telekomunikacja, Polska Telefonia Cyfrowa (PTC), prawo

PTC rozesłała oświadczenie w sprawie ostatnich wydarzeń związanych z wpisem do KRS.

W związku z rozsyłanymi do mediów przez spółkę Elektrim Telekomunikacja (ET) mylącymi interpretacjami postanowienia Sądu Rejonowego w Warszawie z dnia 27.02.2007, dotyczącego wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) Polskiej Telefonii Cyfrowej, Zarząd PTC przedstawia swoje stanowisko:

Sąd Okręgowy rozpatrywał apelację Elektrim Telekomunikacja od postanowienia Sądu Rejonowego, który uznał, iż nie ma podstaw do wpisu Elektrim Telekomunikacja do Krajowego Rejestru Sądowego „z urzędu”. Przekazując sprawę dotyczącą wpisu do rejestru handlowego do ponownego rozpoznania przez sąd pierwszej instancji, Sąd Okręgowy w Warszawie nie podjął żadnych decyzji odnośnie jakichkolwiek zmian w Krajowym Rejestrze Sądowym. W KRS nadal figuruje Elektrim SA jako wspólnik posiadający 48 % udziałów.

Spółka PTC złożyła w Sądzie Rejonowym wniosek o wpis T-Mobile Deutschland (TMD) jako wspólnika, jednakże z uwagi na przedłużające się postępowanie mające na celu ostateczne uznanie wyroku Sądu Arbitrażowego potwierdzającego, że TMD jest wspólnikiem PTC, postępowanie w sprawie wpisu TMD zostało zawieszone. Należy podkreślić, że Sąd Rejonowy odmówił udziału Elektrum Telekomunikacja w tym postępowaniu.

Obecnie nie istnieje żadne orzeczenie Sądu potwierdzające, że Elektrim Telekomunikacja kiedykolwiek nabył udziały PTC. Zgodnie z prawomocnym wyrokiem Sądu Arbitrażowego w Wiedniu, ET nigdy nie nabyło udziałów w PTC. Wyrok Sądu Arbitrażowego był kwestionowany przez ET przed sądami powszechnymi w Austrii, jednak austriacki Sąd Najwyższy podtrzymał wyrok Sądu Arbitrażowego, utrzymując w mocy wyrok sądu niższej instancji oddalający wniosek ET o jego uchylenie. Oznacza to, że nie ma żadnych podstaw prawnych, aby spółka ET została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego jako udziałowiec PTC. Obecnie większościowym udziałowcem PTC, posiadającym 97 procent udziałów, są spółki Deutsche Telekom AG.
Zarząd PTC informuje, że ostatnie postanowienie Sądu nie powoduje żadnych zmian w aktualnej strukturze udziałowców, nie zmienia umocowania Rady Nadzorczej, ani Zarządu PTC, nie ogranicza także prawa obecnego Zarządu do reprezentowania firmy tak w kwestiach pracowniczych, jak i relacjach zewnętrznych. Zarząd podejmuje wszelkie starania, aby spory dotyczące udziałów PTC nie miały wpływu na bieżącą działalność Spółki i wyraża nadzieję, że zostaną wkrótce zakończone.
reklama

Ostatnie opinie internautów

groozin 3.03.2007 @ 18:48
popieram stanowisko PTC! Era zakonczyla zeszly rok z bardzo dobrym wynikiem, 12 milionami klientow i najlepsza oferta na rynku. Wedlug prognoz 2007 ma byc dla PTC jeszcze lepszy.
budp 4.03.2007 @ 21:32
no i przeciez to nie kto inny jak Era ma najlepszego prepaida w Polsce.zreszta taktakowcow przez ostatnie kilka miesiecy bardzo przybywa
Ryszard 10.06.2010 @ 01:06
PTC ERA po zatrzymaniu i zwolnieniu z zarządu firmy dwóch ostatnich członków wpisanych w KRS Klausa T. i Tomasza H. nie ma już nikogo z aktualnego zarządu kto by figurował w KRS. Nie przeszkadza to firmie w podpisywaniu umów i reprezentacji z powołaniem się na wpis w KRS.
z dokumentu, do których dotarł serwis rpkom.pl wynika, że sąd zawiesił
postępowanie o wpis nowych członków zarządu oraz nowego członka rady
nadzorczej
Dziś na dodatek Sąd Najwyższy oddalił skargę kasacyjną PTC i firma musi zapłacić karę pieniężną w wysokości 2 mln zł. za naruszenie obowiązku informacyjnego w stosunku do użytkowników końcowych przez nie poinformowanie abonentów o prawie wypowiedzenia umowy zgodnie z art. 59 ust. 2 Pt przy zmianie regulaminu świadczenia usług telekomunikacyjnych dokonanej przez PTC.
Ciekawe kto zapłaci zarząd z KRS czy ten drugi ?
ale co tam...
Takie rzeczy tylko w ERA.... przenieś swój biznes do ERA.....i takie tam ....

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 14 i 8 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości