PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Sukcesy Orange Surf Team

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/sukcesy-orange-surf-team-6386.html
QR Code
Sukcesy Orange Surf Team

Piotr Baranowski, 1 września 2009, 18:59
Tagi: Orange

W pierwszym sezonie kitesurfingowym zawodnicy Orange Surf Team zdobyli Puchar Polski. Grupa młodych ludzi, mająca wspólną pasję, zainspirowana hasłem Orange "Together we can do more" postanowiła połączyć swoje siły. Oprócz Pucharu Polski z sukcesem startowali oni m.in. w Ford Kite Cup oraz Loosers CLTN Contest.

Po podsumowaniu wszystkich trzech edycji Pucharu Polski, jakie odbyły się w Chałupach, Rewie oraz Łebie wyłoniono zwycięzców całego cyklu, czyli Mistrzostw Polski. Podium zdominowali zawodnicy Orange Surf Team. W poszczególnych kategoriach wiekowych Puchar Polski otrzymali: Victor Borsuk - I miejsce senior i open; Asia Litwin - I miejsce junior i II miejsce kobiety; Tomasz Janiak - I miejsce masters.

Niewątpliwym sukcesem są także zagraniczne starty Asi Litwin. Ta najmłodsza zawodniczka Orange Surf Team, okrzyknięta w Juracie „objawieniem sezonu", zwyciężyła w zawodach Pucharu Świata w Niemczech oraz zajęła II miejsce podczas zawodów w Fuerteventura. Sukcesy te sprawiły, że Asia Litwin uplasowała się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej kobiet Pucharu Świata w Kitesurfingu.

Dwa miesiące startów Orange Surf Team były bardzo pracowite. Począwszy od 23 maja, drużyna brała udział nie tylko w zawodach, ale również w pokazach dla publiczności na całym wybrzeżu bałtyckim. Każdy zainteresowany mógł zobaczyć popis umiejętności najlepszych kitesurferów w Polsce, spróbować własnych sił w nowej dyscyplinie a także surfować w internecie w plażowym miasteczku Orange.

Ostatni weekend wakacji potwierdził doskonałą formę, którą przez całe lato wykazywali się zawodnicy. W zawodach Loosers CLTN Contest, które odbyły się na kempingu Ekolaguna w minioną sobotę - 28 sierpnia, Victor Borsuk zajął III miejsce w konkurencji „freestyle", został także wyróżniony za najlepszy trik. Natomiast w niedzielę - 29 sierpnia Tomek Janiak, podjął się niecodziennego zadania i zmierzył się w wyścigu przez Zatokę Gdańską z katamaranem Gemini 3 - jednym z najszybszych jachtów regatowych na świecie, dowodzonym przez Romana Paszke. Tomek Janiak przepłynął szczęśliwie z Gdańska do Jastarni, potwierdzając tym samym doskonałą formę, godną mistrzowskich tytułów, jakie w tym sezonie zdobyli zawodnicy Orange Surf Team.

Relacje ze wszystkich akcji i zawodów, w których wzięła udział drużyna Orange Surf Team, a także zdjęcia i profile zawodników znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej teamu www.orangesurfteam.pl. Drużyna jest też obecna w portalu społecznościowym Facebook oraz prowadzi swojego mikrobloga pod adresem orangesurfteam.blip.pl.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 3 i 0 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości