PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Superszybkie pasmo transmisji danych w nowej sieci FTTH wykonanej dla Multimedia Polska

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/superszybkie-pasmo-transmisji-danych-w-nowej-sieci-ftth-wykonanej-dla-multimedia-polska-6755.html
QR Code
Superszybkie pasmo transmisji danych w nowej sieci FTTH wykonanej dla Multimedia Polska

Mariusz Burski, 2 grudnia 2009, 17:35
Tagi: C&C Partners Telecom, Internet, Multimedia Polska

2 grudnia 2009 roku, C&C Partners Telecom poinformowała o zakończeniu realizacji nowatorskiego projektu sieci dla firmy Multimedia Polska S.A. w Mielcu. Zastosowane rozwiązania bazują na produktach firmy ADC KRONE oraz technologiach holdingu TKH Group, dedykowanych specjalnie do zastosowania w części dostępowej sieci optycznej.

Sieci światłowodowe wykorzystywane są szeroko przez operatorów sieci, ale spełniają one funkcję jedynie linii magistralowych, do których przyłączane są urządzenia przetwarzające sygnał i przesyłające go dalej za pośrednictwem przewodu miedzianego. Największą wadą tego rozwiązania jest spowolnienie przepływu sygnału na odcinku tzw. "ostatniej mili" instalacji, wynikające z ograniczeń przesyłu za pośrednictwem miedzianego przewodu.

W instalacji wykonanej dla Multimedia Polska, firma C&C Partners zaproponowała zastąpienie sieci aktywnej pasywną, doprowadzając szklane włókna do samego punktu odbiorczego. Wyeliminowane tym samym zostały wszystkie urządzenia znajdujące się między głównym nadajnikiem sygnału, a gniazdem końcowym w mieszkaniu użytkownika. Dla odbiorcy takie rozwiązanie oznacza brak jakichkolwiek ograniczeń w dostępie do usług oferowanych przez operatora.

Bezpośrednie doprowadzenie sygnału do urządzeń w mieszkaniach było możliwe przez zastosowanie nowego włókna światłowodowego G.657. Materiał ten, dzięki zmniejszonemu współczynnikowi promienia zgięcia charakteryzuje znacznie większa elastyczność, co pozwala układać przewody niemal tak samo, jak miedziane kable.

Źródło: C&C

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 12 i 10 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości