PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Switch albo gPhone, czyli telefon od Google

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/switch-albo-gphone-czyli-telefon-od-google-676.html
QR Code
Switch albo gPhone, czyli telefon od Google

Piotr Baranowski, 24 marca 2007, 11:12
Tagi: Apple, Google, Motorola, Nokia, nowy telefon, Samsung, Sony Ericsson

Jak podaje dziennik, "Switch" albo "gPhone" - jedną z tych nazw może nosić najnowszy produkt Google. Firma znana przede wszystkim z zarabiania na przeszukiwaniu internetu chce wejść na rynek telefonii komórkowej.

W USA zawrzało, gdy w mediach pojawiły się przecieki o najnowszych planach Google Inc. Według prasowych spekulacji koncern chce zrobić konkurencję Apple, która już za trzy miesiące zamierza podbić rynek swoim telefonem iPhone. Oliwy do ognia dolała Isabel Aguilera, szefowa hiszpańskiego oddziału Google, przyznając, że jej firma pracuje nad projektem nowego wielofunkcyjnego telefonu komórkowego - pisze Dziennik.

Jeżeli te pogłoski się sprawdzą będzie to oznaczać, zasadniczą zmianę profilu działalności firmy, która do tej pory zajmował się przede wszystkim oprogramowaniem komputerowym. Google wchodząc na nowy rynek musiałoby konkurować nie tylko z Apple lecz przede wszystkim z takimi firmami jak Nokia, Sony Ericsson, Motorola czy Samsung.

Tymczasem okazuje się, że w Google nad projektem telefonii bezprzewodowej pracuje 100-osobowy zespół inżynierów, kierowany przez Andy'ego Rubina. Wśród ewentualnych partnerów wymienia się Samsunga oraz tajwańską firmę HTC. Fachowcy z Mountain View, gdzie firma tworząca aparat znalazła swoją centralę, doskonale rozumieją, że to komórki będą wkrótce najpopularniejszym sposobem łączenia się z internetem.
Nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądał nowy telefon Google. Prawdopodobnie będzie on dużo tańszy niż sprzedawany za 500 dolarów iPhone Apple, czytamy w Dzienniku.

Po wypowiedzi szefa Google Eric Schmidt, który powiedział, że telefony komórkowe (w tym także połączenia) powinny być darmowe, jeśli ich koszt pokrywałyby reklamy, komentatorzy zaczęli spekulować, że Google chce by połączenia przez nowy telefon firmy były darmowe.

Źródło: Dziennik

reklama

Ostatnie opinie internautów

Reich 26.03.2007 @ 23:36
Żeby to tylko nie było "uszczęśliwianie na siłę" tzn pojawia się iPhone to i my musimy coś zrobić, pojawią się 2/3 modele, niby super ekstra zamulające i niewygodne i na tym skończy się historia google z telefonami, ale z drugiej strony mogą odnieść wielki sukces, czego im z całego serca życzę.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 15 i 6 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości