PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Sylwestrowe przeciążenie sieci komórkowych...

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/sylwestrowe-przeciazenie-sieci-komorkowych-6864.html
QR Code
Sylwestrowe przeciążenie sieci komórkowych...

Jutro Sylwester - jest to jeden z tych dni w roku, kiedy nasi operatorzy miewają problemy z obsłużeniem wzmożonego ruchu. Jak będzie w tym roku? Przekonamy się już jutro.

W różnych regionach kraju, nasi operatorzy różnie radzą sobie z przepustowością swoich sieci. Ogólnie nie jesteśmy w stanie stwierdzić, który operator działa lepiej, a który gorzej. Wpływ na to ma zbyt wiele czynników, które są zmienne w czasie. Inaczej mówiąc, osoby zamieszkujące ten sam region i korzystające z usług tego samego operatora, mogą zupełnie inaczej oceniać jego jakość, jak i "pojemność".

Kilka dni temu, w Święta Bożego Narodzenia, operatorzy na ogół radzili sobie dość dobrze, z niewielkimi, lokalnymi wyjątkami. Niestety najmłodszy gracz na rynku (Play) napotkał najwięcej problemów - to raczej było do przewidzenia zważywszy na jego stosunkowo krótka działalność.

Z roku na rok, operatorzy rozbudowują swoje sieci, poprawiają ich jakość. Technicy przygotowują sieci na te kilka grudniowych dni, już od kilku miesięcy. Starannie badana i analizowana jest przepustowość sieci w każdym rejonie Polski, wszystko po to, aby wykonać ostatnie poprawki i przygotować sieć do wzmożonej pracy. Poprawiana jest siec szkieletowa jak i część radiowa.

Jak co roku, operatorzy twierdzą, że są gotowi na obsłużenie ruchu sylwestrowego. Pozostaje mieć nadzieje, że się na nich nie zawiedziemy, a nasz telefon nie powiadomi nas o zajętości sieci w najmniej oczekiwanym momencie.

Źródło: własne

reklama

Ostatnie opinie internautów

@Mariusz Burski 1.01.2010 @ 20:38
Jutro powinien się pojawić raport z testu operatorów jaki przeprowadziliśmy w Poznaniu.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 6 i 9 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości