PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > System telepresence firmy Polycom na tabletach Motorola XOOM

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/system-telepresence-firmy-polycom-na-tabletach-motorola-xoom-8869.html
QR Code
System telepresence firmy Polycom na tabletach Motorola XOOM

Maciej Celmer, 25 marca 2011, 10:32
Tagi: Motorola, Motorola XOOM, Polycom, telepresence

Firmy Motorola Mobility Holdings i Polycom, nawiązały współpracę w zakresie dostarczania opartych na standardach, indywidualnych systemów telepresence, jakości HD na tablety MOTOROLA XOOM w celu stworzenia szerszych możliwość współpracy dla przedsiębiorstw.

Oparta na standardach aplikacja wideo telepresence firmy Polycom na tablety MOTOROLA XOOM ma poprawić współpracę i wydajność poprzez umożliwienie łatwego łączenia się i wirtualnego dzielenia treści w każdym miejscu za pośrednictwem indywidualnych i grupowych połączeń wideo.

Christy Wyatt, wiceprezes ds. zarządzania produktami oprogramowania i usług w firmie Motorola Mobility powiedziała:

Firma Motorola Mobility włożyła wiele wysiłku, aby umożliwić przedsiębiorstwom wyposażenie ich pracowników mobilnych w skuteczne narzędzia współpracy, które ulepszają proces decyzyjny i i przyspieszają odpowiedż klientów. Opierając się na innowacyjności Polycom i jej pozycji lidera w dziedzinie rozwiązań telepresence Motorola pomoże firmom łatwo wdrożyć komunikację wideo na tablety Motorola XOOM i rozszerzy mobilną współpracę pracowników. Dla konsumentów zaś rozwiązanie wideokonferencyjne tabletu Motorola XOOM będzie nowym standardem jakości i wydajności.


Sudhakar Ramakrishna, wiceprezes i jednocześnie dyrektor ds. rozwoju Polycom powiedział:
Polycom entuzjastycznie łączy siły z firmą Motorola w celu wykorzystania ich nowatorskiego urządzenia do zwiększenia mobilności pracowników w korporacjach i dalszej ekspansji opartych na standardach rozwiązań telepresence na rynki biznesowe. Dla firmy Polycom współpraca stanowi kolejny krok na rynku urządzeń mobilnych i posuwa do przodu naszą strategię dostarczania rozwiązań UC zgodnie z zasadą UCEverywhereSM.

Platforma Polycom UC Intelligent Core ma umożliwić klientom korporacyjnym takim jak firma Motorola rozszerzenie rozwiązań w zakresie wideokonferencji na użytkowników mobilnych bez dodatkowej konfiguracji sieci. Standardy branżowe platformy umożliwią użytkownikom tabletu Motorola XOOM i telefonów smart phone płynne i bezpieczne łączenie się z dotychczas będącymi w użyciu urządzeniami telepresence i wideokonferencyjnymi, których ilość szacuje się na blisko dwa miliony.

Wprowadzenie na rynek rozwiązania telepresence firmy Polycom dla urządzeń firmy Motorola jest planowana na drugą połowę 2011 roku.

Źródło: Polycom

reklama

Ostatnie opinie internautów

Cami 25.03.2011 @ 15:43
Zawsze mnie bawią czy to w reklamach, czy w filmach obrazy wideorozmowy w pełnym, płynnym HD. Może nawet nie HD, ale jakości, która zastanawia każdego, kto ma jakieś obeznanie z takimi rozmowami. Pomijając klasę urządzenia, które jest potrzebne (bariera hardware), to jest jeszcze bariera połączenia... Musimy mieć wystarczajaco dobry upload, żeby nas druga strona tak dobrze widziała... Z tym w praktyce jest bardzo różnie, ale z drugiej strony - powinno być lepiej. Wchodzą w końcu już urządzenia z LTE, a HSDPA jest w sumie od jakiegoś czasu dostępna już w tych urządzeniach. To nie jest to samo co kilka lat temu, ale czy przepustowość sieci pozwoli na taką płynną,pełnoekranową rozmowę? Chyba, że po wi-fi :-).
Hajdek 25.03.2011 @ 19:59
@Cami - raczej nie mają tutaj na myśli WiFi ; ] . Ale w końcu cały czas powstają przecież nowe technologie łączności - na przykład LTE/4G (nie mówię tutaj o tym w sieci Play). Przy pomocy tego typu łącza osiągnięto prędkość 1Gb/s! Technologia rozwija się w bardzo szybkim tempie, niedługo zapewne LTE będzie tak powszechne, jak telefony komórkowe. Niestety, zanim do tego dojdzie, poczekamy co najmniej kilka lat. No cóż, nie można mieć wszystkiego od razu. Tworząc tą aplikację myślano z pewnością o właśnie takich łączach. Ale aktualnie nie ma możliwości na płynny przekaz w jakości HD+ (a już istnieje Super Hi-Vision - to wideo w rozdzielczości 7680x4320 (około 33 MP)). Chyba, że mówimy o przekazie na WiFi... Poczekamy - zobaczymy ; ] .
Pozdrawiam, Hajdek
Cami 26.03.2011 @ 17:31
@Hajdek - cóż, w sumie to prawda, ale sama kojarzę narzekania na chociażby jakość AT&T. Co z teggo, że technologicznie sieć zapewnia cuda, jak jest zapchana i ma niedomagający szkielet... Nie wyobrażam sobie, żeby podczas takiej mobilnej wideokonferencji nagle obraz zaczął nam się krzaczyć, a to jest przecież możliwe... Taki produkt miałby dla mnie sens (dla klientów korporacyjnych), gdyby pakiety z taką konferencja miały jakiś priorytet w sieci, który sprawiłby, że nie byłoby żadnych zacięć _zawsze_. W najgorszym przypadku, przy największym tłoku to inni użytkownicy odczuliby spowolnienie.
To są jednak zbyt duże ogólniki.
Hajdek 26.03.2011 @ 18:48
@Cami - wydaje mi się, że połączenia takich korporacji nie będą miały statusu priorytetowego, chociaż może....
Ale masz jak najbardziej rację - przy dużym tłoku nawet taka sieć, jak LTE ma prawo być powolna, a jej użytkownicy mogą odczuwać spowolnienie. Jednakże myślę, iż transfer oferowany przez 4G w zupełności wystarczy do konferencji, a przynajmniej dla samej jakości HD Ready. Z Full HD może być różnie, jednak wydaje mi się, że w tego typu pakietach również nie będą występować błędy lub opóźnienia.
Pozdrawiam, Hajdek

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 11 i 9 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości