PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Systemu Ostrzegania Pogodowego dla Żeglarzy

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/systemu-ostrzegania-pogodowego-dla-zeglarzy-4039.html
QR Code
Systemu Ostrzegania Pogodowego dla Żeglarzy

Michał Gruszka, 23 kwietnia 2008, 11:18
Tagi: bezpieczeństwo, Plus

Mazurskie WOPR i Plus poinformowały o uruchomienie specjalnego Systemu Ostrzegania Pogodowego dla Żeglarzy. System będzie działał od 1 maja na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich - poinformowała WP

Celem Systemu jest zwiększenie bezpieczeństwa na wodzie poprzez monitorowanie i szybkie powiadamianie o warunkach pogodowych, a zwłaszcza alarmowanie o zagrożeniach związanych ze zbliżającymi się nawałnicami i szkwałami. Dzięki zintegrowanemu systemowi dane, zwłaszcza te alarmujące, są przekazywane z odpowiednim wyprzedzeniem w formie komunikatów alarmowych i wyświetlane na specjalnych tablicach zlokalizowanych w wybranych mazurskich portach i przystaniach. Kolejnym etapem funkcjonowania Systemu będzie powiadamianie o zagrożeniach za pośrednictwem alarmowych SMS-ów.

System Ostrzegania Pogodowego dla Żeglarzy zbiera informacje pogodowe za pośrednictwem automatycznych stacji meteo rozmieszczonych na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich oraz serwisów pogodowych. Następnie informacje pogodowe są przetwarzane i na bieżąco przekazywane na specjalnych tablicach zlokalizowanych w kluczowych miejscach szlaku żeglarskiego. Tablice są zdalnie sterowane przez sieć Plus. W przypadku zagrożenia pogodowego na tablicach są wyświetlane komunikaty alarmowe informujące o zbliżającym się niebezpieczeństwie. Ponadto informacje pogodowe będą przekazywane za pośrednictwem strony internetowej Mazurskiego WOPR. W planach jest także uruchomienie specjalnego serwisu informacyjnego SMS o warunkach pogodowych oraz powiadamiania alarmowego SMS-ami o niebezpieczeństwie.

Równie ważnym elementem Systemu Ostrzegania Pogodowego dla Żeglarzy będzie dodatkowe wyposażenie wszystkich łodzi ratowniczych Mazurskiego WOPR w osprzęt umożliwiający podjęcie działań ratunkowych niezależnie od pogody (kamera termowizyjna, radar, echosonda nawigacyjna). Dodatkowe wyposażenie będzie działało w oparciu o system GPS.

Źródło: wp

reklama

Ostatnie opinie internautów

tomek 23.04.2008 @ 15:44
Superowo, teraz juz jak wypłyniemy z ojcem to nie bedzie strachu jak rok temu,bardzo dobre posuniecie ze strony Plusa.Mysle ze wiele osób z tego skorzysta.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 8 i 5 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości