PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Szczęśliwy dzień z Nokia Mobile Movie Competition

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/szczesliwy-dzien-z-nokia-mobile-movie-competition-2718.html
QR Code
Szczęśliwy dzień z Nokia Mobile Movie Competition

Michał Gruszka, 5 grudnia 2007, 10:02 (ostatnio zmodyfikowano w środa, 5 grudnia 2007 o 11:46)
Tagi: ciekawostka, Nokia, rozrywka

Znamy już nazwiska zwycięzców tegorocznej edycji konkursu filmowego Nokia Mobile Movie Competition, który odbył się w ramach 15. Jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu Plus Camerimage 2007.

Jury Nokia Mobile Movie Competition pod przewodnictwem uznanego polskiego operatora i reżysera Sławomira Idziaka wybrało film „Wesołe miasteczko” Angeli Swiec. Natomiast publiczność najbardziej doceniła film „Decyzja” Amerykanina Jamesa Kambeitza. Nagrodami dla obu młodych filmowców są statuetki Camerimage oraz uczestnictwo w „43. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Karlove Vary”.
Angela Swiec odbywa aktualnie jednoroczne praktyki na Wydziale Kinematografii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. James Kambeitz studiował literaturę angielską na Uniwersytecie Północnej Dakoty. W 2006 r. rozpoczął studia w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

W tym roku konkurs Nokia Mobile Movie Competition odbywał się pod hasłem „Szczęśliwy Dzień”/ „This Happy Day”. Zadaniem dla 10 młodych filmowców biorących udział w finale konkursu było nakręcenie krótkich (trwających od 3,5 do 5 minut) filmów, przy wykorzystaniu komputerów multimedialnych Nokia N95.

Podczas festiwalu na stoisku Nokia można było poznać funkcje komputerów multimedialnych Nokia N95 i Nokia N95 8GB. Odwiedzające stoisko osoby były najbardziej zainteresowane dostępną w tych modelach nawigacją, możliwością kręcenia filmów oraz robienia doskonałej jakości zdjęć.

Konkurs dla profesjonalistów i emocje związane z Festiwalem Plus Camerimage mamy już za sobą. Teraz swoich sił w filmowaniu i w recenzowaniu filmów mogą spróbować internauci i moBlogowicze.

3 grudnia na www.nokia.pl/filmy ruszył konkurs dla internautów. Na stronie tej można oglądać filmy nakręcone przez 10 finalistów Nokia Mobile Movie Competition i oddawać na nie głosy. Swój wybór trzeba uzasadnić. Autor najlepszej recenzji otrzyma komputer multimedialny Nokia N95. Konkurs trwa do 4 stycznia 2008 r.

Także do 4 stycznia odbywa się konkurs dla użytkowników moBloga. Wystarczy nakręcić mobilny film pod tytułem „Szczęśliwy dzień” i przesłać go bezpośrednio z telefonu komórkowego na adres mms@filmy.moblog.pl. Autor najciekawszego filmu otrzyma Nokia N95. Wszystkie konkursowe prace można oglądać na stronie www.filmy.moblog.pl.
O Nokia Mobile Movie Competition

Nokia już po raz trzeci organizuje konkurs Nokia Mobile Movie Competition. W tym roku odbył się on w ramach 15. Jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage. Pierwsza edycja konkursu miała miejsce w 2005 roku,

w ramach 21. edycji Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Uczestnicy mieli nakręcić film komputerem multimedialnym Nokia N90 pod hasłem:. „Jedna minuta z życia”. Podczas Nokia Mobile Movie Competition 2005 wręczono dwie nagrody: główną, przyznaną przez jury festiwalu, otrzymał Piotr Szczepański za film „Przyszłość polskiej kinematografii” oraz nagrodę publiczności, którą otrzymał Wojciech Smarzowski za film „Warszawa”. Zwycięzcy w obu kategoriach mieli możliwość wyjazdu na Międzynarodowy Festiwal Berlinale 2006. Druga edycja konkursu odbyła się w 2006 roku podczas festiwalu Camerimage.

Jej uczestnicy nakręcili komputerem multimedialnym Nokia N93 obrazy pod hasłem „Życie to film”. Jury przyznało nagrodę główną Borisowi Dobrovolskiemu z Rosji za obraz „Alone Together”, zaś nagrodę publiczności zdobył Jędrzej Bączyk za film „5 Tunes of Nokia”. Obaj laureaci otrzymali statuetki Camerimage oraz możliwość wyjazdu na warsztaty operatorskie do Budapesztu – Budapest Cinematography Masterclass 2007.

O Plus Camerimage

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage jest największym i najbardziej znanym festiwalem poświęconym sztuce autorów zdjęć filmowych. Po przeniesieniu Festiwalu z Torunia odbywa się on co roku w Łodzi – stolicy polskiej kinematografii. Plus Camerimage znacznie przyczynia się do wzrostu prestiżu operatorów zdjęć filmowych. W wielu krajach, również w Polsce, zawód ten zaliczany był do technicznych. Dzięki Festiwalowi zaczęto dostrzegać, iż operator jest współtwórcą wizualnej strony filmu - jest artystą, podobnie jak reżyser i aktorzy.

O Nokia N95

Nokia N95 to komputer multimedialny, który łączy w sobie wiele funkcji a jednocześnie łatwo mieści się w kieszeni. Korzystając z Nokia N95, można oglądać i nagrywać wideo, słuchać muzyki, robić wysokiej jakości zdjęcia, przeglądać strony internetowe lub czytać pocztę elektroniczną, niezależnie od miejsca przebywania. Nokia N95 to również doskonałe urządzenie do nawigacji. Innowacyjna konstrukcja rozsuwanej w dwóch kierunkach obudowy umożliwia łatwe przełączanie pomiędzy różnymi trybami pracy. Wystarczy przesunąć wyświetlacz, aby oglądać wideo na pełnym ekranie. Aby rozpocząć nagrywanie wystarczy odsłonić migawkę aparatu. Dzięki optyce marki Carl Zeiss w 5-megapikselowym aparacie fotograficznym można robić zdjęcia o jakości odpowiedniej do wydruku oraz nagrywać wideo o jakości DVD z prędkością 30 klatek na sekundę. Zdjęcia i filmy można oglądać na ekranie kompatybilnego telewizora, podłączając urządzenie za pomocą gniazda TV-out. Przeglądanie stron internetowych w mobilnym komputerze multimedialnym Nokia N95 jest wyjątkowo przyjemne i szybkie dzięki przeglądarce internetowej Nokia z minimapą oraz wyjątkowo efektywnej transmisji danych HSDPA oraz WLAN.

O firmie Nokia

Nokia jest światowym liderem w dziedzinie mobilności, stojącym na czele przemian i rozwoju integrujących się branż Internetu oraz telekomunikacji. Nokia dysponuje szeroką ofertą urządzeń mobilnych, udostępniających użytkownikom muzykę, nawigację, wideo, telewizję, fotografię, gry i mobilne aplikacje biznesowe. Nokia oferuje także sprzęt, rozwiązania i usługi operatorom sieci telekomunikacyjnych.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 15 i 3 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości