PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Szeroki pas dla ATM i Centrum Medycznego ENEL-MED

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/szeroki-pas-dla-atm-i-centrum-medycznego-enel-med-2565.html
QR Code
Szeroki pas dla ATM i Centrum Medycznego ENEL-MED

Michał Gruszka, 16 listopada 2007, 11:34
Tagi: ATM

ATM S.A. i Centrum Medyczne ENEL-MED S.A. zostały wspólnie wyróżnione nagrodą „Szeroki pas 2007”. Wyróżnienie przyznano podczas gali towarzyszącej IV Forum na rzecz usług szeroko­pasmowych, organizowanego przez tygodnik „Computerworld”. Nagroda została przyznana w kategorii „usługa szerokopasmowa” za system Archiwum Teleradiologicznego uruchomiony przez Cen­trum Teleradiologii ENEL-MED, jako usługa outsourcingu świadczona przez ATM.

Zbigniew Gniadek, dyrektor Centrum Teleradiologii ENEL-MED. powiedział:

Pomysł na współpracę i archiwum teleradiologiczne narodził się dwa lata temu. Obecnie z tych usług korzysta 6 przychodni specjalistycznych
i 6 centrów diagnostycznych, które łącznie mogą przesyłać około 140 ty­sięcy obrazów badań diagnostycznych miesięcznie.

Głównym celem Centrum Teleradiologii ENEL-MED jest rozbudowa sieci placówek diagnostycznych opartych na systemie przesyłania obrazów drogą teletransmisji. Ośrodki zdrowia coraz częściej szukają rozwiązań z zakresu outsourcingu w celu optymalizacji kosztów funkcjonowania przedsiębiorstwa. W przypadku wprowadzenia systemu Teleradiologii, w natychmiastowym czasie od wdrożenia widoczna jest znaczna redukcja kosztów funkcjonowania pracowni RTG, tomografii komputerowej czy rezonansu magnetycznego. Usługa ta przynosi wymierne korzyści nie tylko ze względów ekonomicznych, ale również w zakresie podniesienia efek­tywności badania klinicznego.

Zastosowanie nowych rozwiązań technicznych związanych z transmisją danych za pomocą bezpiecznego łącza pozwala na przesłanie obrazu drogą cyfrową do pracowni diagnostycznej. W tym zakresie ENEL-MED gwaran­tuje pełną dostępność lekarzy radiologów — badania są opisywane przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, również w czasie świąt czy w okresie urlopo­wym. Stanowi to szczególne udogodnienie dla szpitali powiatowych, gdzie liczba wykonywanych badań jest mniejsza, przez co koszty zapewnienia ciągłości dyżuru lekarskiego radiologa przekładają się na wysoką cenę jednostkową badania.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 1 i 7 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości