PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Szkoły coraz częściej łamią polskie prawo

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/szkoly-coraz-czesciej-lamia-polskie-prawo-4991.html
QR Code
Szkoły coraz częściej łamią polskie prawo

Piotr Baranowski, 9 października 2008, 13:58 (ostatnio zmodyfikowano w czwartek, 9 października 2008 o 13:58)
Tagi: prawo

Dyrektorzy szkół coraz chętniej uchwalają w statutach swoich placówek całkowity zakaz korzystania z telefonów komórkowych. Resort edukacji twierdzi jednak, że zakaz jest sprzeczny z prawem.

Joanna Berdzik, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kadry Kierowniczej Oświaty, nie słyszała, żeby jakaś szkoła zabroniła używania telefonu komórkowego na jej terenie.

Joanna Berdzik, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kadry Kierowniczej Oświaty powiedział:

Wprowadzenie takiego zakazu świadczyłoby o braku wyobraźni i byłoby wylewaniem dziecka z kąpielą. Po pierwsze, szkoły nie są w stanie wyegzekwować zakazu, a po drugie, byłby on nieuzasadniony. Szkoła powinna tylko ograniczyć korzystanie z telefonów, np. podczas lekcji.

Przedstawiciel Ministerstwa Edukacji Narodowej wyjaśnia, że szkołom wolno jedynie ograniczać korzystanie z telefonów komórkowych na jej terenie. Szkoły nie mają jednak prawa wydawać zakazu przynoszenia, czy też używania telefonu w ogóle. Rozporządzenie ministra edukacji narodowej zobowiązuje je bowiem jedynie do określenia warunków korzystania z telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych.

Dyrektorzy placówek przyznają jednak, że w statutach szkół pojawiają się całkowite zakazy używania telefonów - podaje Gazeta Prawna. Rodzice i uczniowie są temu przeciwni, ponieważ chcą mieć ze sobą kontakt choćby na przerwach.

reklama

Ostatnie opinie internautów

impertynencka 9.10.2008 @ 21:48
zgadzam się.! jestem uczennicą i na prawdę telefony są potrzebna, muszę się kontaktować z mamą, w sprawie kto ma odebrać mojego młodszego brata ze szkoły, z resztą zawsze zdarza się przypadek że czegoś się do szkoły zapomni, to można zadzwonić, a to czatowanie po łazienkach z telefonem, czy na przerwach gdzieś w torbie jest niedożeczne i uciążliwe.
hipokryta 10.10.2008 @ 13:25
Co do tej wielkiej konieczności posiadania tel. w szkole to bym się zastanowił; gadanie w stylu muszę mieć kontakt z ... hydraulikiem, spawaczem, piekarzem bo Bóg wie co się może stać jest na pograniczu hipokryzji. Nie oszukujmy się ale w większości wypadków tel. potrzebne są żeby sobie posmsować z koleżanką która siedzi w klasie za ścianą. A co do przykładu pow. to moi rodzice nie mieli tel. komórkowego a problemu z odebraniem mnie z przedszkola nie było.

A co do zakazu 1) nie będzie egzekwowany bo jak sprawdzić czy uczeń wnosi tel. jedynie rewizja a jak rewizja to w obecności rodziców lub policjanta i to w uzasadnionych przypadkach 2) jak ktoś na lekcji pisze sms to przynajmniej go nie słychać 3) lepiej niech nauczyciele zaczną prowadzić ciekawsze lekcje a nie koncentrują się na tel. kom.
ooo 12.10.2008 @ 19:32
żal i tyle

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 6 i 1 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości