PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Szybki internet na Filipinach od Ericssona

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/szybki-internet-na-filipinach-od-ericssona-6227.html
QR Code
Szybki internet na Filipinach od Ericssona

Łukasz Roguski, 20 lipca 2009, 14:44
Tagi: 3G, Ericsson, Internet, internet komórkowy, internet mobilny

Dzięki umowie podpisanej z największym miejscowym operatorem SMART firma Ericsson umożliwia klientom indywidualnym na Filipinach korzystanie z szybkich bezprzewodowych usług szerokopasmowych.

Dostarczane przez Ericssona rozwiązania szerokopasmowe oparte są na technologii WCDMA/HSPA i posłużą do modernizacji ogólnokrajowej sieci GSM operatora. Jest to pierwsze komercyjne wdrożenie sieci HSPA w paśmie 850 MHz w Azji Południowo-Wschodniej.

Ponad 40 mln Filipińczyków, czyli połowa ludności kraju, nie ukończyło jeszcze 21 lat. Mając tylu młodych i obeznanych z techniką mieszkańców, Filipiny stwarzają idealne warunki dla rozwoju bezprzewodowych usług szerokopasmowych.

Po wdrożeniu SMART stanie się pierwszym operatorem w Azji Południowo-Wschodniej eksploatującym sieć HSPA w paśmie 850 MHz. Sieć ta wykorzystuje niższe częstotliwości, co poprawia jakość sygnału radiowego, powiększając tym samym zasięg i umożliwiając szybkie wdrożenie. W związku z tym łatwiej jest świadczyć bezprzewodowe usługi szerokopasmowe w oddalonych obszarach oraz poprawić zasięg w budynkach na terenach miejskich.

Sieć wykorzystująca technologię HSPA pozwoli operatorowi zaoferować najszybszy bezprzewodowy dostęp szerokopasmowy na Filipinach, jak też umożliwi sprawne i opłacalne wprowadzenie nowych usług, w tym szybkiego Internetu bezprzewodowego. Zaawansowana technologia zwiększa przepustowość sieci i skraca czas reakcji w przypadku usług interaktywnych, poprawiając jakość bezprzewodowego dostępu szerokopasmowego.

„Ta sieć będzie bardziej uniwersalna i umożliwi Filipińczykom korzystanie z Internetu niezależnie od tego, gdzie się znajdują” — stwierdził główny doradca firmy SMART ds. dostępu bezprzewodowego Orlando Vea. „Dzięki współpracy z firmą Ericsson będziemy w stanie zaoferować klientom atrakcyjne usługi i rzeczywistą mobilność, dając im nowe możliwości komunikacyjne”.

Na mocy zawartej umowy firma Ericsson jest głównym dostawcą wspólnej sieci rdzeniowej GSM/WCDMA/HSPA służącej do pakietowego przesyłu danych, wyposażonej w rozwiązanie Service Aware Charging and Control, które umożliwia wprowadzenie sprawiedliwych zasad korzystania z bezprzewodowych usług szerokopasmowych. Ericsson jest również jednym z najważniejszych dostawców sieci dostępu radiowego, jak też świadczy firmie SMART usługi związane z projektowaniem sieci, wdrożeniami, rozwojem kompetencji i integracją systemów.

Źródło: Ericsson

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 3 i 4 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości