PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Szybkie przelewy przez komórkę

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/szybkie-przelewy-przez-komorke-5922.html
QR Code
Szybkie przelewy przez komórkę

Łukasz Roguski, 12 maja 2009, 09:57
Tagi: mPay, płatności mobilne, SkyCash

Jeszcze w tym roku na polskim rynku zadebiutuje nowy system płatności mobilnych, który będzie całkowicie niezależny od operatorów komórkowych.

SkyCash to system niezależny od operatorów telekomunikacyjnych, działający w każdej sieci GSM, który pozwala na dokonywanie natychmiastowych przelewów. Wprowadzenie SkyCash planowane jest w drugiej połowie tego roku. Zdaniem twórców dzięki wyeliminowaniu pośrednictwa operatorów komórkowych i narzucanych przez nich wysokich marż SkyCash ma szansę na otwarcie rynku płatności mobilnych w Polsce.– SkyCash jest przełomowy ze względu na intuicyjną obsługę, połączoną z bezpieczeństwem na poziomie powszechnie używanych kart płatniczych i bankowości elektronicznej. System działa u każdego operatora w Polsce, ponieważ jest niezależny od karty SIM. Warto zaznaczyć, że rozwiązania tego typu, funkcjonujące na innych kontynentach, szybko stają się popularne – powiedział Michał Olszewski, odpowiadający w SkyCash za rozwój biznesu.


Jak wskazuje opublikowany w marcu br. raport KPMG, w Europie Środkowo-Wschodniej rynek płatności komórką osiągnie w 2012 r. wartość 6 mld USD. W tym czasie wartość światowego rynku sięgnie 150 mld USD. Polski rynek, ograniczający się praktycznie do Premium SMS – będącego zaledwie namiastką płatności mobilnych, osiągnął w zeszłym roku pułap 800 mln zł.
– Ten segment rynku znajduje się w naszym kraju od lat pod kontrolą operatorów GSM. Dyktowane na nim marże to 30, a nawet 50 proc. Rozwiązania typu SkyCash, niezależne od karty SIM, całkowicie położą kres dominacji operatorów komórkowych i wysokim marżom, z korzyścią dla klientów i rozwoju rynku mobilnych płatności – powiedział Hubert Telecki, odpowiedzialny w SkyCash za współpracę z bankami.

Rozwój telefonii komórkowej umożliwił wejście na rynek płatności mobilnych. Według szacunków, 85 proc. telefonów na polskim rynku ma dostęp do Internetu. Ponadto konsumenci powszechnie używają Internetu przez komórkę, gdyż stał się tani i łatwo dostępny. Do tej tendencji idealnie dopasował się SkyCash z intuicyjną obsługą i wysokim poziomem bezpieczeństwa na poziomie kart płatniczych i bankowości elektronicznej.

– Nasz system został dostosowany do różnych modeli telefonów. Dzięki temu mogą z niego korzystać praktycznie wszyscy – powiedział Jarosław Potiuk, odpowiedzialny za stronę technolgiczną SkyCash.

SkyCash
Kapitał na rozwój SkyCash zapewnił m.in. Business Angel Seedfund (BAS). Wśród jego założycieli znajdują się byli współwłaściciele Wirtualnej Polski – Maciej Grabski i Jacek Kawalec.

Źródło: SkyCash

reklama

Ostatnie opinie internautów

telemaniak 12.05.2009 @ 11:37
Moze wreszcie sie ruszy. Innego wyjscia niz obejscie operatorow nie ma, zeby bylo tanio. Wsparcie biznesowe jest konkretne.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 5 i 12 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości