PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > T-Mobile ruszy pierwszego czerwca

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/t-mobile-ruszy-pierwszego-czerwca-9126.html
QR Code
T-Mobile ruszy pierwszego czerwca

Maciej Celmer, 6 maja 2011, 12:06 (ostatnio zmodyfikowano w piątek, 6 maja 2011 o 12:50)
Tagi: Deutsche Telekom, Era, Polska Telefonia Cyfrowa (PTC), rebranding, T-Mobile

Rebranding sieci Era na T-Mobile był zapowiadany od dłuższego czasu, nie wiadomo było jednak, kiedy on nastąpi. Informacje zdobyte przez serwis PasjaGSM.pl potwierdziły, że oficjalny termin wejścia marki T-Mobile do Polski to 1 czerwca 2011 roku.

Deutsche Telekom stał się właścicielem Polskiej Telefonii Cyfrowej przejmując sto procent udziałów polskiego operatora sieci Era. Nie od dziś wiadomo było, że niemiecki operator ma zamiar przebrandować markę Era na własny T-Mobile. Takie działania DT podejmowało w każdym z państw, w którym pojawiał się na rynku.

Osoba odpowiedzialna za rebranding to Miroslav Rakowski. Sam siebie nazywa specjalistą do walki o pierwsze miejsce na rynku. Zresztą nie na darmo. Pod jego przewodnictwem, czeski T-Mobile osiągnął tą pozycję w niespełna cztery lata.

Jak sam Rakowski przyznaje, walka na polskim rynku nie będzie należała do łatwych, ze względu na duże nasycenie rynku telekomunikacyjnego i ostrą konkurencję. W dwa lata jednak ma zamiar uczynić z polskiego oddziału T-Mobile gracza numer jeden w na rodzimym rynku. Zaczął od zdjęcia krawatów.

Po rebrandingu, T-Mobile musi skoncentrować się na zwiększeniu przychodów operatora. W wywiadzie dla DGP Rakowski podkreślił, że podniesienie cen było by złym pomysłem, a przy okazji spektakularnym wydarzeniem na polskim rynku. Zdaniem Rakowskiego, będzie trzeba dokonać tego poprzez rozszerzenie zakresu świadczonych usług.

W Czechach, T-Mobile oferuje dostęp do Internetu oraz platformę satelitarną. Klienci wraz z usługami komórkowymi mogą nabyć dekoder telewizji satelitarnej.

Szacuje się, że koszt rebrandingu Era na T-Mobile wyniesie około 100 milionów złotych.

Czeski T-Mobile, w krótkim czasie przyciągnął do siebie wielu klientów operatora O2. Czy taka sytuacja będzie miła miejsce również w Polsce i czy nowa marka telefonii komórkowej będzie w stanie skutecznie przyciągać do siebie klientów konkurencji kusząc ich jeszcze bardziej atrakcyjnymi ofertami? O tym, przekonywać się będziemy już od czerwca.

Źródło: wł, DGP

reklama

Ostatnie opinie internautów

piotrek 12.05.2011 @ 15:18
Mam nadzieję że zmieni to jakość usług Ery. Miałem już numery we wszystkich polskich sieciach najgorzej z obsługą klienta było w orange, era z kolei była mało konkurencyjna i komunikacja z obsługą była też nie najlepsza. T-mobile mógłby uderzyć w jakieś wyjątkowo tanie połączenia dla klientów którzy często bywają np. w Niemczech - wyrównać ceny. przy obecnie otwartym rynku pracy mogło by to zaowocować przyciągnięciem wielu chętnych.. sądzę ze to byłby ciekawy pomysł....
załamany 14.05.2011 @ 22:50
Jakość jakością ;) ale co z poprawą infrastruktury zasięgu zwłaszcza wewnatrz budynków polska północno wschodnia np ma wielkie problemy z tym bo nadajników ery jest za mało a jak już to tylko w większych miastach ;( Era o nas nie zadbała to moze t mobile to zrobi , a co do dziur to takich miejsc w polsce jest mnóstwo bieszczady warmia mazury małopolska itp bawią się tylko w rozbudowę 3g <umts> jak sieć 2g jest pod psem
muniek 30.05.2011 @ 23:42
Pierwsze oferty już ujrzały światlo dzienne: będą tanie pakiety danych w roamingu i tanie połączenia międzynarodowe i roamingowe w pakietach - minuta w cenie 30gr, czyli połączenia krajowego.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 15 i 2 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości