PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > T-Mobile został mecenasem Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/t-mobile-zostal-mecenasem-nowych-horyzontow-edukacji-filmowej-9536.html
QR Code
T-Mobile został mecenasem Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej

Maciej Celmer, 1 września 2011, 12:04
Tagi: Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, T-Mobile

Projekt Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej promuje dostęp społeczeństwa do kultury i popularyzuje wartości edukacyjne wśród młodzieży szkolnej. Patronat nad projektem objęli Minister Edukacji Narodowej, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polski Instytutu Sztuki Filmowej. Ambasadorami projektu zostali także znani aktorzy i reżyserzy, m.in., Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi i Jerzy Stuhr.

W projekcie weźmie udział około 45 tysięcy uczniów, od klasy pierwszej szkół podstawowych po tych z klas maturalnych oraz ponad 2500 nauczycieli z całej Polski. W 25 miastach w kraju, w kinach studyjnych i lokalnych, zostanie wyświetlonych blisko 200 filmów na 1500 pokazach. Projekt Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, na obecną chwilę, jest realizowany w: Białymstoku, Bolesławcu, Częstochowie, Elblągu, Gdańsku, Jeleniej Górze, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Krośnie, Legnicy, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Skierniewicach, Szczecinie, Wałbrzychu, Warszawie, Wągrowcu, Wrocławiu, Zielone Górze, a także w Opolu, Głogowie, Żarach i Radomiu.

Program powstał z myślą o edukacji filmowej młodych widzów. Pozwala on na realizację różnych elementów podstawy programowej. Jego celem jest także edukacja nauczycieli oraz udostępnianie im narzędzi potrzebnych do pracy z filmem w szkole. Nauczyciele zapisują swoich uczniów na wybrany cykl multimedialnych prelekcji połączonych z seansami filmowymi. Jeden cykl to dziewięć spotkań w ciągu roku szkolnego. Dostają również interdyscyplinarne materiały dydaktyczne do wykorzystania w szkole, które zawierają informacje o filmie i reżyserze, scenariusze lekcji oraz karty pracy. Przed każdym filmem odbywa się prelekcja poświęcona opisanemu w folderze zagadnieniu. Wśród proponowanych tematów znajdują się zagadnienia z dziedziny języka i historii kina czy realizacji filmów, jak również zagadnienia związane z wielokulturowością czy społeczeństwem obywatelskim. Po każdym seansie najmłodsi uczniowie mogą wziąć udział w warsztatach lub konkursach plastycznych, starsi zaś w dyskusjach.

Źródło: T-Mobile

reklama

Ostatnie opinie internautów

MVC 5.09.2011 @ 14:01
Fajnie, że operator zainteresował się wspieraniem kultury i to w tak dobry wydaniu od razu przypomina się festiwal muzyki alternatywnej również wspierany przez T, częściej i więcej tego typu akcji!

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 3 i 1 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości