PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Technologia Mobile WiMAX firmy Samsung ożywi europejski rynek

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/technologia-mobile-wimax-firmy-samsung-ozywi-europejski-rynek-3378.html
QR Code
Technologia Mobile WiMAX firmy Samsung ożywi europejski rynek

Michał Gruszka, 13 lutego 2008, 19:11
Tagi: Samsung, WiMAX, WiMAX Telecon

Na światowym kongresie technologii mobilnych „GSMA Mobile World Congress 2008” firma Samsung po raz pierwszy prezentuje swoje najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie technologii Mobile WiMAX, w tym systemy Access Service Network (ASN), a także nowe urządzenie działające w technologii Mobile WiMAX.

Rozwiązania z zakresu systemów ASN, które zostaną zaprezentowane na kongresie, to m.in. urządzenia U-RAS Flexible i U-RAS Light Series 3, które są nowymi stacjami bazowymi punktów dostępowych klasy „hot zone” do zastosowań wewnątrz budynków i mieszkań. U-RAS Flexible zapewnia zasięg na niewielkich i średnich obszarach wewnątrz budynków. Urządzenie to wyposażone w jednostkę RF oraz jednostkę cyfrową, dzięki czemu instalacja oraz utrzymanie jest o wiele łatwiejsze i o wiele oszczędniejsze w przypadku obszarów o dużej powierzchni. Z kolei U-RAS Light Series 3 jest niezwykle małą i lekką stacją bazową. Zastępuje ona wzmacniacze WiMAX, a także zapewnia o wiele większą wydajność oraz zintegrowane zarządzanie systemami rozbudowanych sieci. Dzięki zwiększeniu obsługiwanego zasięgu oraz nowym zintegrowanym usługom, takim jak pakiet łączący szerokopasmowy dostęp do Internetu, usługi telewizyjne, telefoniczne i bezprzewodowe (Quadruple Play Service), urządzenie to pomaga ograniczyć zakłócenia oraz zwiększyć wydajność bardziej rozbudowanych sieci WiMAX.

Oprócz systemów ASN, firma Samsung zaprezentuje różne rodzaje urządzeń, takich jak modemy USB, karty PC, stacje klienckie CPE, palmtopy, platformy UMPC, przenośne odtwarzacze multimedialne oraz laptopy.

Systemy te, wraz z produktami, które firma Samsung wprowadziła już do sprzedaży, tworzą pełne portfolio rozwiązań opartych na technologii Mobile WiMAX, dopasowanych do potrzeb modeli biznesowych poszczególnych operatorów.

Wraz ze wspomnianymi rozwiązaniami, firma Samsung prezentuje swoją usługę w zakresie współpracy między siecią GSM firmy Alcatel-Lucent i siecią Mobile WiMAX firmy Samsung. Przy pomocy dwusystemowego telefonu komórkowego obsługującego standardy Mobile WiMAX i GSM możliwe jest korzystanie z niezakłóconej strumieniowej transmisji wideo podczas przemieszczania się między strefami zasięgu Mobile WiMAX i zasięgu GSM. Pokazuje to strategię biznesową przygotowaną dla technologii WiMAX na rynki europejskie, gdzie technologia GSM zajmuje większość rynku sieci komórkowych.
Dr W.P. Hong, wicedyrektor generalny i doradca w dziale systemów telekomunikacyjnych w firmie Samsung Electronics, powiedział: „Cieszymy się, że firma Alcatel-Lucent pomaga nam rozwijać naszą technologię Mobile WiMAX. Jako światowy lider w zakresie Mobile WiMAX – najszybszej i najbardziej wydajnej bezprzewodowej technologii szerokopasmowej Samsung koncentruje się na rozwijaniu usług i technologii Mobile WiMAX, na czym skorzystają użytkownicy Internetu na całym świecie. Wspólnie z firmą Alcatel-Lucent i naszymi pozostałymi partnerami mamy zamiar rozwijać zakres zastosowań technologii Mobile WiMAX”.

Firma Samsung, będąca pionierem w dziedzinie technologii Mobile WiMAX, wprowadza nową generację techniki transmisji OFDMA (Orthogonal Frequency Division Multiple Access), jako kolejnego kroku rozwoju technologii Mobile WiMAX. Na światowym kongresie w Barcelonie firma Samsung prezentuje nagrania wideo w technologii High Definition, przy prędkości pobierania danych na poziomie 1 Gbps.

W 2006 r. firma Samsung wprowadziła rozwiązania z zakresu technologii Mobile WiMAX do sprzedaży w Korei Południowej, a obecnie udostępnia je różnorodnym dostawcom usług na całym świecie. W tym roku usługa Mobile WiMAX pod nazwą XHOM zostanie wprowadzona przez firmę Sprint Nextel na rynek amerykański. Obecnie testy są prowadzone w Baltimore, Chicago oraz w Waszyngtonie. Samsung planuje opracować więcej rozwiązań mających na celu szybsze dostosowanie rynku europejskiego do wdrożenia standardu Mobile WiMAX.

reklama

Ostatnie opinie internautów

helder 14.02.2008 @ 00:44
U nas, trochę zastygły rynek ożywiła promocja iPlusa, powstało nawet forum specjalne na gazecie.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 11 i 2 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości