PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Telefon komórkowy zmorą szkoły

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/telefon-komorkowy-zmora-szkoly-5132.html
QR Code
Telefon komórkowy zmorą szkoły

Hubert Musiał, 28 listopada 2008, 09:56
Tagi: ciekawostka, edukacja, telefon komórkowy

Telefony komórkowe w szkołach to jeden z problemów nauczycieli. Rozwiązaniem mogą okazać się instalowane w szkołach urządzenia, które prześwietlą uczniów pod kątem posiadania telefonu komórkowego.

Gdy polskim ministrem edukacji był Roman Giertych głośno było o zakazach wnoszenia telefonów komórkowych do szkół. Nauczyciele skarżą się, że dzieciaki podczas lekcji zamiast uważać bawią się telefonami.

Zdarzały się także sytuacje, że młodzi ludzie nagrywali kompromitujące zdjęcia bądź filmiki i udostępniali je w Internecie lub rozsyłali między sobą. Między innymi z tego powodu wśród uczniów dochodziło do prób samobójczych.

Nowojorskie szkoły postanowiły walczyć z uczniami, którzy mimo zakazu wciąż wnoszą telefony komórkowe i za ich pomocą ściągają podczas klasówek. Przy wejściu do Stuyvesant High School zamontowany zostanie skaner, który wyłapywać będzie wnoszone przez młodzież telefony. Czy podobne rozwiązania pojawią się w polskich szkołach?

Źródło: media2

reklama

Ostatnie opinie internautów

pink_kandy 1.12.2008 @ 21:48
kamikaZZe,a dokładnie! my, dorośli powinniśmy być przy dzieciach trochę bardziej konsekwentni, w naszych decyzjach tym bardziej!
czarna2318 2.12.2008 @ 15:43
Uważam,że to dobry pomysł.Szkoła stała się miejscem gdzie lansuje się nową modę na gadżety i różne inne rzeczy,a tak nie powinno być.Ale z drugiej strony to dzięki filmikom nakręconym telefonem komórkowym na jaw wychodzą rzeczy,o których prawdopodobnie nikt by się nie dowiedział tak jak to było z tym maltretowanym przez uczniów nauczycielem.Może powinno być tak,że można mieć przy sobie telefon w szkole ale jest zakaz używania ich na lekcjach-także przez nauczycieli:)
cytrynkowa 11.12.2008 @ 13:41
Pracuje w jednej ze szkół w woj. łodzkim. W statusie szkolnym widnieje zapis o zakazie przynoszenia telefonów komórkowych dzo szkoły. Wiedzą o tym rodzice, uczniowie i nauczyciele. Niestety, to tylko wiedza merytoryczna, bo w praktyce telefon komórkowy ma w kieszeni każdy z uczniów. Czy można coś z tym zrobic??? Uważam że nie. Problem leży bowiem w ignorowaniu problemu przez rodziców. Nauczyciel może zabrać uczniowi telefon, ci jednak nie chcą ich oddawac. Nauczyciel nie może zabrać uczniowi telefonu na siłe. Rzeczywicie zamontowanie skanera, to dobry pomysł. Uczniowie z telefonami po prostu nie weszliby do szkoły, a ich nieobecność to problem rodzica. Niestey polskie szkoły,szczegónie małe po prostu nie stać na takie rozwiązanie.
Ruda 11.12.2008 @ 20:31
juz sie nie maja czego czepiac :)) u Nas dzieci moga nosic tel do szkoly bo przydatny jest on zawsze "tak na wszelki wypadek" a telefon mozna zawsze trzymac w szafce szkolnej kazdego ucznia i tyle
uczen z szkoły w gryźlinach 14.05.2009 @ 20:26
U nas jest zakaz noszenia telefonów kom. ale my i tak nosimy jak nauczyciele chcą zabrać to my nieoodajemy jak mi nauczyciel zabierze telefon to ja go oskarże o kradzież telefonów bo zabieraja wbrew naszej woli a zakaz noszenia telefonów kom jest wbrew prawu!!!

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 2 i 9 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Nike air max 90... 30.11.2017, 09:03