PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Telekomunikacja Polska Gwiazdą Nowej Europy

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/telekomunikacja-polska-gwiazda-nowej-europy-70.html
QR Code
Telekomunikacja Polska Gwiazdą Nowej Europy

Tomasz, 12 września 2006, 16:51
Tagi: Telekomunikacja Polska (TP SA)

Na XVI Forum Ekonomicznym w Krynicy Telekomunikacja Polska została wyróżniona główną nagrodą – „Gwiazda Nowej Europy”, pierwszego rankingu „Top 500 największych firm nowej Europy” przygotowanego przez miesięcznik „Manager Magazin” we współpracy z Coface Poland, PricewaterhouseCoopers, Interfax Central Europe oraz Kolaja & Partners.

- To szczególnie cenne wyróżnienie, które pokazuje potencjał i możliwości rozwojowe Telekomunikacji Polskiej. Grupa TP znalazła się w ścisłej czołówce najważniejszych firm Europy Środkowej i Wschodniej i zdecydowanie wyprzedza inne telekomy swoją innowacyjną ofertą. Już teraz wprowadzamy najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie usług triple-play, by także w przyszłości być najchętniej wybieranym przez klientów operatorem zintegrowanym w tej części Europy - powiedział Jacek Kalinowski, rzecznik Grupy TP odbierając nagrodę z rąk Katarzyny Kompowskiej, prezes Coface Poland.

Przyznanie nagród „Gwiazd Nowej Europy” towarzyszyło rankingowi największych spółek z 13 krajów Europy Środkowej i Wschodniej opublikowanemu przez miesięcznik „Manager Magazin”. Wspólnie z Telekomunikacją Polską statuetki za innowacyjność, przyciąganie najzdolniejszych kadr oraz skuteczną ekspansję zagraniczną otrzymały: PKN Orlen, Delta Holding z Serbii oraz czeski Cez.

W zestawieniu „Top 500 największych firm nowej Europy” Grupa TP znalazła się na 5 miejscu. Wyprzedziły ją trzy spółki paliwowe: Grupa PKN Orlen (1 miejsce), węgierski MOL (2), ukraiński Naftogaz (4) oraz największy w regionie producent samochodów czeska Skoda (3).

Grupa TP jest zdecydowanie największym operatorem telekomunikacyjnym w Europie Środkowej i Wschodniej. Wśród 50 największych firm znalazły się jeszcze tylko 3 tej branży: Magyar Telekom (21), Cesky Telecom (35) i Polska Telefonia Cyfrowa (50). Z kolei PTK Centertel, operator sieci Orange jest 58 co do wielkości firmą regionu.

Źródło: TP SA

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 13 i 6 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości