PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > TK Telekom buduje pierwszą w Polsce stację GSM-R

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/tk-telekom-buduje-pierwsza-w-polsce-stacje-gsm-r-1733.html
QR Code
TK Telekom buduje pierwszą w Polsce stację GSM-R

Otrzymane pozwolenie jest pierwszym etapem przygotowania budowy doświadczalnej stacji bazowej GSM-R w Żmigrodzie k/Wrocławia, która będzie centrum badań i szkolenia dla kadr kolejowych. Stacja ta powstanie do końca 2007 roku.

Uzyskanie częstotliwości jest początkiem prowadzonego przez TK Telekom projektu budowy na terenie Polski systemu GSM-R (Global System for Mobile Communication for Railway). Projekt budowy systemu GSM-R jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu TEN-T (Trans-European Networks for Transport).
Globalny System Kolejowej Radiokomunikacji Ruchomej GSM-R jest częścią składową Europejskiego Systemu Zarządzania Ruchem Kolejowym ERTMS (European Railway Traffic Management System) i został opracowany dla potrzeb utworzenia spójnego i transeuropejskiego systemu kolejowego - piszą Wirtualne Media.

GSM-R w krajach Unii Europejskiej zastępuje szereg systemów narodowych radiołączności i sterowania ruchem kolejowym. Wdrożenie systemu GSM-R to nie tylko podniesienie jakości radiokomunikacji ruchomej, ale także likwidacja barier wynikających ze stosowania kilkudziesięciu rozwiązań w Unii Europejskiej dla łączności rozmownej, sterowania i transmisji danych dla potrzeb aplikacji kolejowych.

W 2006 roku w krajach UE system GSM-R był eksploatowany na kilkunastu tysiącach km linii kolejowych. Polska kolej, dzięki projektowi prowadzonemu przez TK Telekom, będzie mogła rozpocząć wdrażanie GSM-R w 2008 roku.

Źródło: Wirtualne Media

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 3 i 9 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości